Zaťaté pěsti na srazu levicových radikálů v katolické bazilice

                                                                                     14. 7. 2015

Komunistická strana Belgie svolala evropské a latinskoamerické komunistické a levicové radikály do katolické baziliky.

V Národní bazilice Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Koekelbergu u Bruselu se 11. června konalo shromáždění evropských a latinskoamerických levicových radikálů. Pořadatelem a svolavatelem byla marxisticko – leninská belgická Partij van de Arbeid (PvdA). Tato marxistická strana získala v posledních volbách 52 mandátů.

Zakladatelem této strany je Ludo Martens, komunistický agitátor a velký ctitel Stalina. Kritiku Stalina v době jeho smrti odsoudil jako „fašistickou propagandu USA“. Tato komunistická strana je součástí Komunistické internacionály, do které patří také komunistické strany Číny, Vietnamu a Kuby, tedy zemí, kde jsou křesťané vystaveni těžkému pronásledování.

V bazilice se shromáždili levicoví radikálové latinsko amerických států a jejich evropští soudruzi. Zněly zde politické proslovy a revoluční písně. Mezi účastníky nechyběli dcera Che Guevary, levicově extrémní idol Moguel Diaz-Canel, viceprezident Kuby, Jorge Arreaza ,viceprezident Venezuely, dále Rafael Correa, prezident Ekvádoru, a řecká poslankyně Anastasia Gkara. Bylo zde vidět mnoho zaťatých pěstí, symbolů komunismu.

                R.Correa      Peter Martens            R. Hedebouf  dcera Che Guevary                                                   

Stavba této baziliky byla zahájena v roce 1905, ale dokončena byla teprve 1970. Původně byla plánována ve stylu gotických katedrál, je však postavena ve francouzském Art déco. Je to šestý největších chrám na světě. Politická levice, která zde konala své shromáždění, organizovala po druhé světové válce silné protesty proti její stavbě. Kdo jí dal povolení využít ke svému shromáždění právě tuto baziliku, není známo. Rovněž není známo, jaké temné styky udržuje katolická církev s Komunistickou stranou Belgie.

                                                           katholisches.info