Vyhazov zasloužilého odborníka

Brendan Eich (* 1961 PittsburghPensylvánie) je americký programátor a tvůrce skriptovacího jazyka JavaScript. Po ukončení vysokoškolského studia v roce 1986 začal pracovat ve společnosti Silicon Graphics, kde se 7 let podílel na operačním systému a síťovém kódu. Následně pracoval 3 roky ve společnosti MicroUnity Systems Engineering, kde pracoval na mikrokernelu a DSP kódu. Vytvořil též první port gcc pro MIPS R4000.

Eich je nejvíce znám svou prací pro Netscape a Mozillu. V Netscape  Communications Corporation začal pracovat v dubnu 1995, kde vytvářel JavaScript pro webový prohlížeč Netscape Navigator. V roce 1998 pak pomáhal zakládat projekt Mozilla.org. Když společnost AOL ukončila podporu projektu (červenec 2003), pomáhal zakládat Mozilla Foundation. V roce 2005 pak přešel do nově vzniklé společnosti Mozilla Corporation, kde působí dodnes.  Tak píše Wikipedia.

Jenže to už není pravda. Eich se vyslovil před několika lety kriticky k homo-manželství a věnoval 1000$ na referendum proti jeho zavedení v Kalifornii. Když to nyní vyšlo najevo, prohlásili homo-aktivisté, že budou Mozilu bojkotovat, a vyzvali zákazníky, aby přešli k Dating OKCupid. Vedení Mozily ustoupilo tlaku a zasloužilý autor JavaSciptu byl propuštěn.