Svítání v USA: Pochod pro život

28. 1. 2017

Sta tisíce lidí, především mladých, se zúčastnilo ve Washingtonu tradičního pochodu pro život. Mezi účastníky byl poprvé po 43 letech také viceprezident USA, jehož manželka se těchto pochodů účastní již 16 let.

Tento pochod se koná každoročně kolem 22. ledna. Toho dne v roce 1973 legalizoval Nejvyšší soud USA potraty v souvislosti s kauzou Roe versus Wade. Teto rozsudek označil designovaný ministr spravedlnosti Jeff Sessions při své senátním výslechu za nejhorší a kolosálně zfalšované rozhodnutí v dějinách.

Mike Pence se pochodu účastnil jménem prezidenta USA Donalda Trumpa a promluvil také k účastníkům. Prohlásil, že vláda se nezastaví, dokud neobnoví v USA kulturu života: „Před 44 lety se Nejvyšší soud vzdálil od ideálů, na kterých se zakládá USA: život, svoboda a dosažení štěstí, ale po třech generacích také díky vám a tisícům, které s námi pochodují, stojí boj proti potratům před rozhodujícím obratem“. Prezident Trump se aktivně postavil za tuto akci a obvinil Mainstream-Media, že se chovají nečestně a nepoctivě, když tuto akci zamlčují.

V předvečer pochodu byl kardinál Raymond Leo Burke americkým Hnutím pro život poctěn vyznamenáním Law of Life Achievement Award za své nasazení na obranu víry, života a rodiny.

katholisches. info