Sporné metody „otce sexuální revoluce“

Bloomington

Americký zoolog a sexuální badatel Alfréd Kinsey platí za „otce sexuální revoluce šedesátých let minulého století“. Ve svých knihách z roku 1948 resp. 1953 o lidském sexuálním chování mezi jiným tvrdil, že 30 až 45 procent mužů má mimomanželské aféry a 70 % mužů se stýká s prostitutkami.

Jiným knihám byla věnována menší pozornost. K tomu patří i Kinseyovy výsledky o sexuálním chování dětí. Tato data však pocházejí od pedofilů. V jeho spisech to odhalila Judith Reismanová a potvrzuje to Jonathan van Maren v LifiSite News.

Obhájci Kinseye, který zemřel v roce 1956, prý uvádějí, že jeho metody jsou sporné, ale výsledky jsou korektní. Ani toto není pravda, uvádí van Maren. Podle Judith Reismanové Kinsey některá data přehlížel a nebral v úvahu, přehnaně využíval homosexuály a pachatele sexuálních zločinů, na které vyvíjel nátlak, aby odpovídali podle jeho přání.

Až dodnes jsou jeho zprávy podstatným podkladem pro akademickou vědu o sexualitě a pro osvětovou činnost. Je nejvyšší čas, aby byla zjevena celá pravda o tomto díle a Kinseyových metodách, píše van Maren.

kath-net 4. září 2014