Spontánní islamizace na postupu

.

                                                                                   11. 1. 2017

Na letišti Milán Malpensa, druhém největším po Fiumicino v Římě, došlo k „propůjčení“ kaple Panny Marie Loretánské muslimům. Je to jedna z četných etap na cestě k postupné islamizaci evropské společnosti. Přijetí skutečnosti, že se mají křesťané bok po boku modlit s muslimy, se zdůvodňuje tím, že se tak jako tak modlíme ke stejnému Bohu (Nostra aetate 3). Vede to prakticky k tomu, že křesťané mají stále mlhavější představu o základech své víry, takže tuto svou víru nejen nebrání, ale ani nešíří. Je to otevřená cesta ke „globálnímu náboženství“, ve kterém dominuje ten silnější.

                                                   Kaple Panny Marie Loretánské dnes

V holandské městě Zwolle zavedli horliví učitelé a stejně horlivé vedení školy své děti do místní mešity. Tam se jich ujal neméně horlivý imám, který jim vysvětlil islámskou modlitbu a přiměl děti, aby poklekly směrem k Mekce a sklonily se až k zemi.

Návštěva mešity je součástí školního projektu výchovy mladých Holanďanů k multikulturalismu. Z dětí se stal míč ideologického experimentu, který nevychází od muslimů, ale ti ho horlivě využívají. Přitom na rozdíl od Bruselu, kde mají muslimové v městské radě značný vliv, ve Zwolle zatím vůbec nejsou zastoupeni. Rodiče byli šokováni, když o Vánocích jejich děti zpívaly vánoční písně s původními melodiemi, ale se slovy: „Vítej, vítej, utečenci!“. Příklad ze Zwolle není žádnou výjimkou.

(viz)