Sexuálně deviantní menšiny jsou ve větší míře mentálě nemocné

Cambridge 11. října (HSP/New Observer/Foto:TASR)

Homosexuální a bisexuální jedinci jsou ve větší míře mentálně nemocní

Nejnovější studie výzkumníků z Univerzity Cambridge dokládá, že homosexuálové, lesbičky a bisexuálové inklinují k problémům s duševním zdravím více než ostatní lidé.

Podle studie „Sexuální menšiny v Anglii mají horší zdraví a horší zkušenosti se zdravotní péčí: Národní výzkum“ jsou ze všech sexuálních deviantních skupin nejvíce duševně narušení bisexuálové. Studie byla pokračování dřívější studie bývalého ředitele psychiatrické sekce v nemocnici John Hopkins Hospital ( Dr. Paul R. McHugh), který vykázal, že transgenderismus je rovněž mentální chorobou.

Nový výzkum, který označili za „jeden z největších výzkumů homosexuálů v Anglii“, zjistil, že u homosexuálovů a bisexuálovů je dvakrát až třikrát větší pravděpodobnost, že trpí dlouhotrvajícími psychologickými a emocionálními problémy, než u heterosexuálů.

Podle studie 12% žen, které se definují jako lesby, přiznalo téměř 19% mentální problémy ve srovnání se 6% u heterosexuálních žen.

Mezi muži přiznalo mentální problémy 11% homosexuálů a 15% bisexuálů ve srovnání s 5% heterosexuálních mužů.

Studie potvrdila, že sexuálně deviantní populace má vyšší pravděpodobnost slabého zdraví: 22% homosexuálů a 26% bisexuálů ve srovnání s 20% normálních mužů. U žen 25% lesbických a 31% bisexuálních ve srovnání s 21% normálních žen.

Výzkumníci použili více než 2 miliony odpovědí z let 2009-2010 z English General Practice Patient Survey

                                        Gay Pride v Paříži

                                                                                          mk