Sdružení na ochranu věrných kněží


Vzniklo Sdružení pro věrné kněze, kteří byli suspendováni svými biskupy – s Mel Gibsonem jako překvapivým hostem.


Neslouží Vatikán  hlavně globalistům? Je papež František součástí globalistické sítě? Otázky tohoto druhu byly od roku 2015 kladeny se stále větší naléhavostí. Mimo církev se tak děje stále otevřeněji, v církvi se to zatím veřejně nekoná. Otázky se tam však kladou také. S rostoucími obavami katolíci po celém světě registrují, že papež František vede církev v globalistickém kurzu a jedná jako šiřitel globalistických, církvi nepřátelských zájmů. Ať už jde o masovou migraci, klimatickou agendu, rozpad národních států, kulturu smrti a teátr s koronavirem, papež František si našel a nastoupil cestu na straně globalistů. Ačkoli mnoho z tohoto spojení je skryto, zdá se, že mnoho katolíků instinktivně cítí, že něco není v pořádku. Ke kritice se přidává i filmová legenda Mel Gibson.

Bývalý apoštolský nuncius v USA, arcibiskup Carlo Maria Viganò, je jedním z nejostřejších církevních kritiků. Mgr. Viganò obvinil Svatý stolec, že se stal „služebníkem Nového světového řádu a zednářského globalismu“.

Jedním z kontroverzních řečníků na konferenci pořádané Papežskou kulturní radou pod vedením kardinála Ravasiho byl i Anthony Fauci, který je považován nejen za jednoho z nejvlivnějších tahounů současné pseudopandemie, ale je také podezřelý, že stojí přímo za vývojem koronaviru SARS-CoV-2, který unikl z laboratoří s vysokým zabezpečením ve Wu-chanu. Mezi dalšími řečníky byli zástupci farmaceutického průmyslu Chelsea Clinton, Lynn Forester de Rothschild, guru New Age Deepak Chopra, známí novináři z výhradně levicových mezinárodních médií jako MSNBC, CNN, CBS a Forbes, lobbisté za potraty a neo-maltusianismus.

Video zpráva od Mela Gibsona

Světový herec Mel Gibson promluvil 10. září na videu ve zprávě k věrným kněžím a ostře kritizoval nejvyšší církevní vedení. Gibson se zapsal do filmové historie jako herec, režisér a producent (Statečné srdce, Patriot, Apocalypto, Umučení Krista). Dne 19. srpna progresivní kardinál Blase Cupich, arcibiskup Chicaga, nezabránil chicagské lesbické starostce Lori Lightfootové přistoupit k sv. přijímání při zádušní mši za mladého policistu katolíka, který byl zabit přímo ve službě. Stoupenkyně Black Lives Matter a lobbistka za potraty není ani katolička. V USA zuří divoká válka uvnitř církevní struktury kvůli svatokrádežnému přijímání u většiny levicových politiků, kteří jsou v rozporu s církevním učením. Lightfootová, zástupkyně Demokratické strany, je od 20. května 2019 starostkou Chicaga. Kvůli levicovému kurzu, který je zaměřen proti vlastní policii v souvislosti s levicovým Sorosovým hnutím Black Lives Matter, se případy kriminality, používání zbraní, vraždy a obchodování s drogami prudce zvýšily. Neméně radikální opatření nařízené pro město starostkou Lightfootovou způsobují další narušení sociální struktury.

Gibson ve svém videu ostře kritizuje biskupy, kteří represivními opatřeními postihují věrné kněze. „Je těžké uvěřit, že nyní existuje něco, co osobně znám, jak mnoho kněží je suspendováno. Ne proto, že by se dopustili pobouření nebo zpronevěry církevních fondů, nebo že spáchali jiná zvěrstva a zločiny, to vůbec ne.“ Gibson označil utrpení takových kněží za „bílé mučednictví“ a současné vedení církve označil za „vlky v rouše beránčím“.

Příležitost ke shromáždění a odprošující modlitbě svatého růžence uspořádala Koalice pro postižené kněze (CFCP) v Lincoln Parku v Chicagu. Účastníkem byl i Mel Gibson, který kritizoval kromě případu Lightfootové také suspensi faráře Jamese Altmana z La Crosse, postiženého za to, že tvrdě kritizoval koronovou politiku. Kněz v tom vidí pokus „umlčet ho“. Ve svém projevu použil Gibson drsná slova k popisu vysokých pastýřů, kteří trestají kněze za hlásání pravd víry a označuje tyto biskupy za „příšery s mitrou“. „Poslušnost není slepé podřízení,“ řekl otec Altman pro LifeSiteNews. „Pro zkorumpovanou hierarchii nebudu umlčen ani jejich svévolnými dekrety ani zastrašen opatřeními proti mým kněžským zplnomocněním.“ CFCP vyzývá oddané katolíky, aby „podporovali kněze, kteří byli neoprávněně sesazeni svými biskupy“.

Mel Gibson si též postěžoval, že až na malé výjimky nenašel u biskupů podporu pro svůj nový film „Zmrtvýchvstání“.

Pramen: Katholisches.