Satanská mše v Oklahomě City

Rituálu pořádaném v místním komunitním centru, který zahrnoval plivání na hostie, se zúčastnilo přibližně 40 lidí. Daleko větší byl počet odpůrců z řad místních křesťanů. Na dvanáct set lidí se účastnilo modliteb proti „temným silám“ v místním kostele a přibližně čtyři stovky osob s transparenty hlasitě protestovaly před budovou, kde se shromáždili satanisté. Napsaly o tom lokální noviny Oklahoman.

Satanisté mohli svou mši uspořádat díky první dodatku americké ústavy, který zaručuje svobodu vyznání. Některé součásti obřadu ovšem museli vynechat, aby neporušili místní zákony. Uvedl to Adam Daniel, který ‚mši‘ vedl.

 Kromě plivání a dupání na hostie symbolizující tělo Kristovo, zahrnovala černá mše urážky Krista a obrácený exorcismus. Daniels dodal, že při soukromých rituálech jeho satanistické skupiny nechybí ani sex, nahota a močení.

V jednu chvíli před budovu vystoupil i účastník obřadu zahalený v černé kápi, z níž mu vykukovaly jen červené jakoby zakrvavené ruce. Krvavou barvu, která mu slepovala vousy měl muž i po celém obličeji.

Protestující před komunitním centrem postávali s transparenty ‚

Bůh vždy – Satan nikdy‘, ‚Věřím ve svatou církev‘ nebo ‚Zříkáme se ďábla‘. Mezi hlučícími věřícími chodili knězi a žehnali jim. Věřící před komunitním centrem také klečeli a modlili se.

 Odpůrci černé mše zorganizovali rovněž petici, v níž protestovali proti tomu, aby se vůbec konala. Podepsalo ji přes 85 tisíc lidí. Minula se ale účinkem, a proto církve zorganizovaly protiakci.

Satanismus je široký a nejednotný proud, který je postaven na negaci tradičních náboženství, zejména křesťanství. Satanisté zesměšňují boha i Ježíše Krista a místo nich uctívají padlého anděla Satana.

 V roce 1966 založil Anton Szandor La Vey v Kalifornii oficiální satanistickou církev. La Vey je zároveň autorem Satanistické bible, v níž popisuje základní rituály satanismu a obsahuje filosofický výklad směru. Existuje řada odnoží satanismu, z nichž některé staví na prostém páchání zla. Podle některých výkladů byl tak stoupencem satanismu i masový vrah Charles Manson.

 Youtube: viz

http://echo24.cz/a/wKZbN/sataniste-pri-cerne-msi-plivali-na-hostie-verici-je-rozhaneli