Řím: Dva miliony proti homo-sňatkům a gender-ideologii

V sobotu 30. ledna se na ploše Circus Maximus sešlo na dva miliony demonstrantů, aby řekly italské vládě a parlamentu své NE! k jejich plánům uzákonit homo-sňatky.

Stalo se tak i přes velkou nelibost papeže Bergoglia a jeho suity. Sekretář italské biskupské konference biskup Nunzio Galantino, papežův muž, se všemi možnými prostředky a zákulisními pletichami snažil shromáždění zabránit. Dosadil do přípravného výboru své lidi, kteří se stavěli proti. To se však nepodařilo. Pro velký příslib účasti bylo týden před akcí změněno místo konání.

Namísto pochodu na Piazza San Giovanni před Lateránskou bazilikou byl zvolen prostor Circus Maximus. Je to obrovská plocha, kterou je obtížné naplnit. V 90. letech se o to pokoušely dobře organizované akce KSI a socialistických odborů, ale i při masové účasti vypadala plocha jako poloprázdná. I při jednom milionu lidí to zde vypadá jako neúspěch.

Papež František loni ve Florencii prohlásil: „Když chtějí katolíci demonstrovat, ať si demonstrují, ale ať pustí z hlavy, že je povedou biskupové. Bergoglio je proti jakékoliv konfrontaci s levicí. Ale jak loňská demonstrace v červnu, tak letošní v lednu ukázaly, že katolíci se dokážou organizovat i bez oficiálních katolických svazů.

V sobotu vystoupila ‚mlčící většina‘, na kterou média a politici tak rádi zapomínají.

Giuseppe Nardi, katholisches.info