Po Bidenovi schvaluje Brgoglio svatokkrádežné svaté přijímání i Nancy Pelodiové

30. června 2022

Po Bidenovi dostává od papeže přístup k přijímání i Nancy Pelosiová¨. Papež František jen několik dní po vydání sto let starého rozhodnutí proti potratům vrazil nůž do zad hnutí za právo na život a pravověrným biskupům.

30. června 2022


Papež František s Nancy Pelosiovou. Snímek byl pořízen 9. října 2021.


(Řím) Několik dní po senzačním rozhodnutí Nejvyššího soudu USA proti potratům vrazil papež František nůž do zad hnutí pro život a americkým biskupům. Předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová mohla včera přijmout svaté přijímání v bazilice svatého Petra, přestože jí místní biskup Salvatore Cordileone ze San Francisca před několika týdny zakázal přijímat – kvůli její politice potratů.

Jen několik dní po historickém rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o právu na život nenarozených dětí podpořila Santa Marta politiky podporující potraty v USA.

Papež František tak zopakoval to, co už udělal loni na podzim pro amerického prezidenta Joea Bidena, který je rovněž spoluviníkem potratové lobby. a nyní Santa Marta vrazila nůž do zad americkým biskupům

 Nancy Pelosiová v katedrále sv. Petra  

        
V USA se již několik let vede spor o to, zda mohou politici podporující potraty přistupovat k přijímání. Pokrokoví biskupové se snaží ochránit před exkomunikací představitele levicové Demokratické strany, z nichž většina je zarytými zastánci potratů. Od té doby vzniká fatální dojem, že pro část církevní hierarchie má ideologie přednost před učením víry.

Po zvolení katolíka Joea Bidena prezidentem USA se tato otázka opět dostala na pořad jednání Konference katolických biskupů USA. V otázce potratů se tam většina jasně vyslovuje pro právo na život. Pokrokové menšině kolem chicagského arcibiskupa, kardinála Blase Cupicha, jmenovaného papežem Františkem, se s velkým úsilím a jistou rafinovaností podařilo záměr většiny překazit. Chtěl tím říci, že politici podporující potraty se kvůli svému neústupnému postoji vyloučili ze společenství církve. To znamená, že jsou ipso facto exkomunikováni, a proto již nejsou připuštěni ke svatému přijímání. Nauka a církevní právo stanoví, že každý katolík, který vědomě trvá na podpoře zabíjení nenarozených dětí, se zřekl jednoty s Kristem.

Američtí demokraté se obávali, že to v USA i ve světě znepokojivě poškodí obraz amerického prezidenta a dalších vysokých státních úředníků, jako je Nancy Pelosiová, rovněž katolická předsedkyně Sněmovny reprezentantů. Progresivní církevní kruhy se obávaly, že ztratí most k levicově-liberálnímu establishmentu, který vybudoval papež František. Tuto obavu sdílela i Santa Marta. Plán většiny amerických biskupů tedy překazil sám papež František. Varovali přitom před tímto „pokušením“.

Když Františkem požadovaná intervence Kongregace pro nauku víry neměla kýžený úspěch, zasáhl papež osobně. Krátce před podzimním plenárním shromážděním amerických biskupů na podzim 2021 přijal na audienci ve Vatikánu Joea Bidena. Vatikán nechal na Bidenovi, aby následně informoval světovou veřejnost, že mu František osobně řekl, že je v církvi vítán a může přistoupit ke svatému přijímání. Hned následující den přijal americký prezident na americkém velvyslanectví v Římě svaté přijímání a nechal tuto skutečnost široce rozšířit v médiích. Otázka jeho exkomunikace nebyla na pořadu dne. Který jiný biskup by se odvážil odporovat papeži?

Po Joe Bidenovi následovala Nancy Pelosiová

Po několika měsících se sanfranciský arcibiskup Cordileone konečně odhodlal k akci. Mezitím byly podniknuty další závažné kroky ze strany potratových politiků Demokratické strany v Senátu a samotného Bidena. Arcibiskup Cordileone zakázal přijímání Nancy Pelosiové, americké demokratce číslo dvě, kvůli jejímu postoji k potratům. Patří do jeho diecéze, a proto je pod jeho jurisdikcí. Byl to skvělý tah, který navíc přišel měsíc před očekávaným rozhodnutím washingtonského nejvyššího soudu v otázce potratů.

Arcibiskup Cordileone se nenechal zastrašit vyhrocenou atmosférou, kterou v USA organizují radikální levicové síly. V té době potratoví fanatici zapalovali kostely a vyhrožovali smrtí soudcům Nejvyššího soudu. Stejně tak nebyli nadšeni a loni 24. června vydali rozhodnutí století, kterým zrušili nechvalně proslulý rozsudek ve věci Roe v. Wade z roku 1973, jenž umožňoval po 50 let zabíjet v USA miliony nenarozených dětí. Nejvyšší soud ve svém novém rozhodnutí konstatoval, že tehdejší rozhodnutí bylo od počátku chybné a popíralo ústavní právo na potrat. Potratová lobby už půl století nečelila tak soustředěnému a zásadnímu odporu.

Konference katolických biskupů USA a hnutí pro život oslavovali rozsudek jako senzační vítězství života a nové Ameriky. Bylo však patrné, že Vatikán reagoval opatrně. Katolická církev pod vedením Jana Pavla II. a Benedikta XVI. však stála v čele celosvětového odporu proti masovému zabíjení nevinných dětí.

To se však změnilo se zvolením papeže Františka. Zásadní kritika potratů zůstala, ale zároveň se vyhnula jakékoli přímé kritice potratových zákonů. Bylo to provedeno tak nápadně, že se s tím potratová lobby dokázala smířit.

Toto „přizpůsobení se“ mainstreamu je součástí velkého projektu papeže Františka, jehož cílem je vytáhnout církev z „kulturní války“ a přizpůsobit ji dominantnímu globálnímu levicově-liberálnímu establishmentu.

Pouhých pět dní po historickém obratu Nejvyššího soudu USA v otázce potratů byla Nancy Pelosiová, po Bidenovi druhá nejvýznamnější politička potratového establishmentu, hostem ve Vatikánu. Blízkost vyhlášení rozsudku je možná náhodná, ale přítomnost Pelosiové měla přesný účel. „Vyprávění“, které šíří i pokrokové katolické sdělovací prostředky v USA, že se ona a její rodina „náhodou“ nacházeli v blízkosti, lze jednoduše ignorovat. Smyslem její účelové přítomnosti bylo, podobně jako před několika měsíci u Joea Bidena, aby ji papež „očistil“. Neznamenalo to přiznání hříchu ve zpovědi ani lítost nad podporou nejkrutějšího zločinu v dějinách lidstva. Bylo tím myšleno, že její postoj k potratům nebude řešen, takže v něm může pokračovat beze změny, ale přesto bude připuštěna k přijímání, protože jí to dovolil sám papež.

A tak se stalo.

Nancy Pelosiová v katedrále sv. Petra 

Při včerejší slavnosti knížat apoštolů Petra a Pavla se Pelosi zúčastnila oslav ve svatopetrské bazilice. ( přítomen byl také arcibikup Graubner. ) Papež František necelebroval osobně kvůli svým potížím s kolenem, ale koncelebroval. Při této příležitosti Pelosiová přijala svaté přijímání bez překážek a s patřičným mediálním doprovodem, přestože její domovský biskup stanovil její exkomunikaci. Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů se samozřejmě neodvážila udělat žádný nepovolený krok, natož aby si vynutila přijímání. Její cestu do Říma připravil arcibiskup Cordileone, mimo jiné prostřednictvím arcidiecéze federálního hlavního města Washingtonu. Tam od roku 2019 vládne Wilton Daniel Gregory, jeden z McCarrickových chlapců, kterého František jmenoval kardinálem. Philipp Pulella, vatikánský zpravodaj agentury Reuters, byl předem informován a zajistil pro Peloiovu cestu ke svatému přijímání potřebnou mezinárodní pozornost.

Papež František opět hodil většinu pro-life konference katolických biskupů USA pod nohy a zasadil ránu do zad hnutí pro-life. Nemů zvrátit rozsudek století Nejvyššího soudu, k němuž se zatím nevyjádřil, přestože má své důsledky. František však znovu ukázal, že je zjevně pravda, že pro část církevní hierarchie, pro část, kterou prosazuje, i pro něj samotného je ideologie přednější než učení víry a politická spojenectví jsou důležitější než nekompromisní oddanost pravdě.

Kontrast je zarážející. Když byl vynesen rozsudek Roe v. Wade, v devítičlenném senátu zasedal pouze jeden katolík. Všech šest soudců, kteří minulý pátek rozhodli o potratech, byli katolíci. Tři z nich jmenoval americký prezident Donald Trump. Katolická většina soudců Nejvyššího soudu proti papeži? I to je smutná realita Anno Domini 2022.

Text: Giuseppe Nardi