Pěší pouť kněžských matek z Francie u cíle

Matky kněží z Francie, které přišly do Říma jako svědkyně katolíků zraněných Motu Proprio Traditionis Custodes

O této iniciativě jsme informovali zde  – zde .

Několik matek francouzských kněží se dnes s Bergogliem setkává na okraji generálního publika. Výborná zpráva je, že je papež připustí k polibku ruky na konci audience. Dlouho očekávaný rozhovor, o který bojovně požádaly a který korunuje téměř dvouměsíční cestu z Paříže do Říma, zaměřený na jediný cíl, požádat ho o zrušení omezení motu proprio Traditionis Custodes o tridentském obřadu.

Pochodující matky dorazily do Říma 30. dubna. V neděli v 17 hodin byl na Svatopetrském náměstí jejich růženec za svobodu tradiční mše, ke které jsme se duchovně připojili. 

Paříž opustili 6. března. Mezi různými etapami Bolsena, v jehož katedrále se v roce 1264 odehrál eucharistický zázrak (foto níže). Pět z nich urazilo 1500 kilometrů, další následovali po úsecích silnic.

 Této cesty se zúčastnilo celkem 80 chodců , podporovaných sdružením La voie Romaine , které bylo vytvořeno v jejich následování, a katolíky z různých koutů planety, kteří sdíleli svůj požadavek, aby byl předkoncilní latinský rituál volně slaven ve všech. svět. 

Předloží papeži schránku obsahující tisíce dopisů z celého světa se společnou perorací.

 Tyto strážkyně neviditelného – které daly světu vzácné pastýře – jsou zde, aby demonstrovaly erga omnes závažnost opatření, která ohrožují starověký římský obřad, a lásku ke mši staletí jako dokonalému uctívání, které je třeba prokazovat Bohu.

Nuova Bussola Quotidiana