OSN požaduje od Polska, aby povolilo potraty „ve jménu práv dítěte“

OSN žádá od Polska, aby povolilo usmrcování nenarozených dětí. Loni v té věci napadlo OSN frontálně katolickou církev a letos žádá totéž Komitét pro práva dítěte, tentokrát ve jménu „práv dítěte“.

Je to ironie a přímo absurdum. Grémium, které bylo u OSN založeno k podpoře ochrany dětí, nyní požaduje jejich brutální likvidaci. Tato perverze připomíná postup organizace pro lidská práva Amnesty International, která celosvětově požaduje legalizaci potratů.

V Polsku je v současné době povolen potrat při těžkém poškození plodu, při těhotenství po znásilnění a v případě ohrožení života rodičky. Zatímco obránci života v Polsku bojují i proti těmto „výjimkám“, zdají se komitétu OSN pro práva dětí málo a požadují vytvoření méně restriktivního režimu.

Pro komitét OSN jsou pohoršením speciální boxy pro záchranu nechtěných dětí. Spor o tyto boxy mezi Polskem a OSN trvá již několik let. Komitét OSN požaduje zrušení 57 boxů. Jedná se přitom o zařízení, které jsou v klášterech v provozu již několik staletí. Podle OSN však tyto boxy poškozují práva dítěte poznat své rodiče. Proto je zřejmě lepší, aby k tomu nemělo vůbec žádnou šanci.

Nová polská vláda zvolená velkou většinou, která v Polsku nastoupila 25. října , nemá v úmyslu ani v nejmenším potraty liberalizovat. Boxy zachránily v minulém roce život 77 novorozeňat. Jenže OSN jde právě o to, aby jich bylo co nejvíce usmrceno.

Pramen: I Tempi, Benedetta Frigerio 27.11.15