Orban bez konkurence

Výsledky mluví samy za sebe: koalice Orbánových stran, proti kterým se všichni stavěli, získala absolutní většinu hlasů, výsledky referenda potvrzují s více než 90 % hlasů politiku, která chrání děti a mládež před indoktrinací LGBTI. Basový buben proevropské propagandy s výsledky nepohnul: lidé si vybrali.

Budapešť, Viktor Orbán na volebním lístku

Výsledky jsou jasné: Orbán a jeho koalice, proti které se postavili všichni, s 53,1 % hlasů a 135 zvolenými, získali zpět 2/3 parlamentu, výsledky referenda potvrdily více než 90 % hlasů politiku, která chrání děti a mládež před indoktrinací LGBTI. Duhová koalice se všemi lobby, masmédii, institucemi a evropským diktátem vyšla z voleb s mizivými 35 %.

Ve volbách, které se konaly včera, 3. dubna, uprostřed sněhových vloček a v atmosféře velkého pořádku a respektu, zvítězila koalice Fidesz-křesťanskodemokratická koalice vedená Orbánem, která v předvečer voleb výrazně předčila průzkumy veřejného mínění, a Orbán tak míří na další čtyřleté funkční období. Již první prognózy v devět hodin večer, dvě hodiny před uzavřením volebních místností, hlásily velkou většinu pro Orbána a jeho koalici a hořkou porážku duhových opozic, které byly příliš nejednotné (spojoval je jediný „společný nepřítel“) a již kladly kouřové „strukturální překážky“ vítězství ve volbách. Orbán při projevu ze sídla strany Fidesz pár minut před 23. hodinou, kdy už byly výsledky konsolidované a kdy koalice měla reálnou možnost ještě dosáhnout 2/3 parlamentu, řekl: „Dosáhli jsme velkého vítězství. Je to vidět z Měsíce, ale určitě je to vidět i v Bruselu… Čím větší vítězství, tím větší potřeba skromnosti… Taktika a intriky jsou zbytečné, ale nakonec vždycky zvítězí srdce… Zvítězili jsme, protože máme společnou vášeň, která se jmenuje Maďarsko.“

Pestrobarevná koalice od levice po xenofobní pravici, jejímž jediným cílem byla politická likvidace Orbána a revize všech politik posledních deseti let pod konzervativním vedením, byla odmítnuta, protože postrádala realistický alternativní program. A přesto, jak jsme popsali v minulých dnech, nesmírně silná mašinérie masmédií, institucionální propagandy a globalistických lobby se odhodlaně pustila do likvidace Orbána a jeho vlastenecké, rodinné a křesťanské politiky. OBSE po nedůstojném vystoupení údajně liberálních nevládních organizací, levicových poslanců a dokonce i Komise minulý měsíc ustoupila od vyslání jednotky volebních pozorovatelů. Národní volební úřad (NVI) zaregistroval pro nedělní parlamentní volby přibližně 900 zahraničních pozorovatelů, z nichž 235 pozorovatelů zastupovalo Úřad pro demokratické instituce a lidská práva Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (ODIHR), 102 Parlamentní shromáždění OBSE, 275 Evropskou síť organizací pro monitorování voleb (ENEMO) a dokonce 49 dánskou organizaci Silba (Support Initiative for Liberty and Democracy), jakož i řadu pozorovatelů delegovaných velvyslanectvími se sídlem v Budapešti.

V neděli v 19:00 hlasovalo ve všeobecných volbách 67,8 % maďarských voličů, uvedl Národní volební úřad (NVI), což je o něco méně než ve volbách v roce 2018 (68,13 %), ale výrazně více než ve stejnou dobu v roce 2014 (61,73 %), kdy hlasovalo přibližně stejné procento voličů v referendu. Tedy vítězství a radost v řadách Orbánovy koalice, neboť prognózy ve 20:00 a následující prognózy ve 23:00 potvrdily většinu blížící se dvěma třetinám poslanců, přičemž Fidesz a KDNP mají přes 54 % (134 poslanců rovnajících se dvěma třetinám parlamentu), koalice harlekýnů (DK, Jobbik, Momentum a Parbeszed) 34 % a překvapivě pravicová vlastenecká strana Mi Hazànak (mimo Jobbik po jeho spojenectví s levicí) kolem 6 %. Ještě více znepokojující byl výsledek lídra opoziční koalice Pétera Márkiho-Zaye, který se ziskem pouhých 40,2 % prohrál s parlamentním mluvčím Fideszu Jánosem Lázárem (51,7 %).

Maďaři odpověděli na čtyři otázky v referendu jednotně, bez ohledu na politické uskupení, které si zvolili, a voliči v drtivé většině podpořili rozhodnutí Orbánovy koalice na obranu skromnosti, vzdělávání a rodičovských práv a proti jakýmkoli pokusům o indoktrinaci LGBTI. Více než 90 % voličů podpořilo základní principy zákona proti pedofilii a pouze 4-7 % voličů hlasovalo „v souladu“ s přáním Evropské komise. Přesto i v posledních dnech volební kampaně mezinárodní tisk věnoval mnoho času podpoře.