Nové boty pro papeže

(Řím) Existují zprávy, které by neměly být zamlčovány: Zatímco věřící stále čekají na návrat papežových červených bot, František dostal na zakázku vyrobené tenisky Nike, které vytvořil a vyrobil umělec True Blue Customs.


Byl to americký kněz Jim W. Sichko, kdo nechal vyrobit boty Nike Blazers pro papeže Františka. Reverend Sichko je kněz z diecéze Lexington ve státě Kentucky, který má pověst člověka s dobrými kontakty na Hollywood a politický establishment.

Sběratelská vášeň dosáhla impozantních rozměrů, a to nejen v USA. Každý rok se objevují nové a stále exkluzivnější modely. Takové modely z limitované edice pak vlastní jen několik málo lidí.
Kněz Jim W. Sichko nechal takový unikátní model vyrobit i pro papeže Františka, kterému věnoval na zakázku vyrobenou kopii Nike Blazer. Umělce True Blue Customs pověřil vytvořením exkluzivního páru pro papeže, na kterém je papežovo jméno v anglické podobě „Francis“ a jeho erb.

Umělec, který se od roku 2012 věnuje výrobě tenisky na zakázku, zveřejnil na Instagramu video a několik fotografií z výroby těchto unikátních bot, pro které použil Nike Blazer Mid 77, které pomaloval církevními barvami – bílou a žlutou. Záběry exkluzivního daru a jeho předání papeži Františkovi najdete na Twitteru.

To ale není všechno: Boty byly dodány v elegantní dřevěné krabici, na jejíž horní straně byl rovněž umístěn papežský erb. Samotný návrh dřevěné krabice zabral společnosti True Blue Customs asi deset hodin. Umělec však ujistil, že pro něj bylo potěšením vyrobit pro papeže Františka tento druh bot.
O ceně exkluzivního dárku není nic známo. Lze také pochybovat o tom, že je někdy bude nosit papež František.

Text: Giuseppe Nardi , Katholisches