Nová demonstrace na obranu tradiční mše v Paříži

Přetrvávání odporu ve Francii je zajímavé.


Nová demonstrace na obranu tridentské mše se bude konat tuto sobotu 1. října před apoštolskou nunciaturou, 14 bis avenue du president Wilson v Paříži (metro Iéna nebo Alma-Marceau, linka 9). Tváří v tvář skandálům, které představují požehnání homosexuálních párů – jako například to, které učinil kněz z diecéze Nîmes – nebo simulakra mší, které sloužili pastorační animátoři (ve Švýcarsku) nebo na nafukovací matraci ve vodě (Itálie), pro některé biskupy neexistuje žádná jiná naléhavost, než vymýtit tridentskou mši.

Organizátoři sdělují:

Mnulý týden jsme mluvili o rozjetém ​​voze nové liturgie. Další příklad skandálu, odhalený Paix Liturgique v dopise 886 z 26. září, s podrobnostmi doplněnými z článku  Riposte Catholique : liturgický obřad (diecézní chór, kříž, kněz v albu a štólě) celebroval kněz diecéze Nîmes u příležitosti sňatku dvou mužů ( Paix Liturgique Francia a Nîmes: jaká reakce po homosexuálním požehnání? – Riposte-catholique). Někoho dokonce napadá, jestli ti „manželé“ nebyli členy diecézního uvítacího sboru, který je slavil. A v hustém čase apoštolský nuncius a určitý počet biskupů věří, že je naléhavě nutné vymýtit každé slavení tridentské liturgie farností!

I nadále mu tedy vyjadřujeme své rozhořčení. Sejdeme se v sobotu 1. října na 14bis avenue du Président-Wilson od poledne do 12:30 a jako obvykle o své přítomnosti informujeme nuncia osobním dopisem.

Odhodlání tradicionalistů je totální. To je závěr, který lze vyvodit ze sympozia o budoucnosti tradiční mše [ viz ], které minulou sobotu shromáždilo téměř 600 lidí v Maison de la Chimie, 28 bis rue Saint-Dominique, organizované renesančním Catholique a podporované Una Voce , Paix Liturgique / Oremus , Lex Orandi , Notre-Dame de Chrétienté ( Paix Liturgique France a Velký úspěch kolokvia:“Jaká budoucnost pro tradiční mši?“ – Katolická renesance ) … Sympozium bylo zakončeno jednoznačným projevem Jean de Tauriers, prezident Notre-Dame de Chrétienté: jsou to argumenty víry, které motivují naši připoutanost k tradiční mši. Je zřejmé, že účastníci jsou připraveni provést akce, které mohou být s ohledem na vývoj situace nezbytné.

Jsme ve společenství modliteb a činů s pařížským kolektivem Tradition 14 , který každou neděli odvážně pořádá růženec před Notre-Dame du Travail, s růžencem před kancelářemi arcidiecéze 10 rue du Cloître Notre-Dame les Úterý a čtvrtek ve 13 hod. a s růžencem v kostele St-Georges de La Villette ve středu v 17 hod. – Zdroj