Na závěr roku milosrdenství těžká palba Misericordin

                                                                               17. 10. 2016

Giacomo Galeatzi  a Andrea Tornielli

Turínský list La Stampa a Vatican Insider uveřejnily rozsáhlý útok vatikanistů Giacomo Galeatziho a Andrea Tornielliho na Františkovy protivníky. Ve stylu komunistických listů ze 70. let vypočítávají organizace a osoby, jejichž činnost je „nebezpečná pro jednotu církve a zdraví papeže“. „Antifrantiškovské katolíky údajně přitahuje Putinova moc.

Jako zvláště ničemné označila Messa in Latino, že článek se objevil na internert-portálu La Nuova Europa, iniciativy, která byla založena na pomoc křesťanům pronásledovaným v komunistickém Rusku. MiL píše o „groteskním a vylhaném útoku“. Kritikům papežových slov a skutků byly již dříve podkládány úmysly vražedného komplotu proti papeži. Povel k tomu dal rakouský pastorální teolog Paul Zulehner, který vyjádřil své nadšení pro Františkovy reformy.

Autoři napsali, že galaxie disidentství proti Bergogliovi sahá od lefevriánů, kteří semknuti čekají na tradičního papeže, aby se vrátili k jednotě s Římem, až k Lega-katolíkům kteří stavějí Františka do protikladu k jeho předchůdci Ratzingerovi a vedou kampaň „Můj papež je Benedikt“. Uctívají Putina a symatizují s protiislámskou a protievroskou pravicovou Lega Nord.

Všechny tyto odpůrce chtějí orazítkovat jakožto ty, kteří více méně stojí mimo církev. Kdo nezapadá do požadovaného rámce, musí do kouta. Po FSSPX následuje La Nuova Bussola Quotidiana, vedená Ricardem Casciolim, Nadace Lepanto a Corrispondenza Romana renomovaného historika Roberta De Mattei, blog Settimo Cielo Sandra Magistra a dále Chiesa e post Concilio, Riscossa Cristiana a magazín Il Timone.

Galeazzi a Tornielli ukazují prstem na kardinály Raymonda Burkeho a Carlo Caffaru, na arcibiskupa Luigi Negriho a pomocného biskupa Athanasia Schneidera, na liturgika dona Nicolu Buxe, prof. Roberta de Matteiho, Antonia Socciho a četné další. Proč? Provinili se tím, že hájí veřejně nezměnitelnou nauku církve a přinášejí důkazy a indicie o nastoupeném opačném směru.

Podle autorů je celá ‚Galaxie‘ financována z Moskvy. Vatikanisté vidí ve jmenovaných protivnících „revolucionáře“, „pučisty“ a „ Putinovy přívržence“.

Jestliže papeži věrní novináři jako Tornielli sahají k takovým zbraním, znamená to, že v Římě musí kolem Františka musí foukat dusný vítr.

                              katholisches.info

Názorná mapa velkého komplotu