Modlitba z Mekky

Jsou lidé, kteří tvrdí, že islám je náboženství míru a džihádisté jsou jen extrémní okrajové skupiny. Toho vytoužené přání rozšířené především na Západě uvedl na správnou míru Abdurrahman ibn Abdulaziz as-Sudais – imám a recitátor Koránu ve svaté mešitě v Mekce.

Abdurrahman ibn Abdulaziz as-Sudais je imám nejvýznamnější islámské mešity al-Masdschid al-Harām, na jejímž vnitřním nádvoří se nachází Kába. Tato mešita je každoročně cílem hadždže muslimů z celého světa, prostírá se na území více než 35 ha a pojme 800 000 osob.

Salafista a wahabit Abdurrahman ibn Abdulaziz as-Sudais představuje pro sunnitské muslimy nejpopulárnějšího interpreta Koránu.

4 září t.r. provolával k muslimským poutníkům z Egypta tuto modlitbu:

Ó, Allah, daruj vítězství, slávu a moc našim bratrům džihádistům v Jemenu, v Sýrii a Iráku a na celém světě. Dej jim triumfovat nad zrádnými židy, ďábelskými křesťany a nepřístojnými rouhači.

Imámovu modlitbu vysílala egyptská televize al-Qahera Wal Nas přímém přenosu.

Abdurrahman ibn Abdulaziz as-Sudais se narodil 1961 v saudském hlavním městě Riádu a vyškolen byl v Mekce. Během jeho skandálního kázání pokračovala Saudská Arábie v leteckém útoku na Jemen, kde zabila mnoho civilistů, aby dosáhla vítězství nad šíitskými protivníky. Saudské útoky bombardují v krvavé válce nelidským způsobem cíle, jako jsou přeplněné nemocnice, školy, podniky pro zajištění potravin.

Od doby, kdy Hilary Clintonová přijala jako ministr zahraničí od saudské vládu značnou sumu, dal Washington zelenou prodeji zbraní Saudské Arábii v rekordní výši. V uplynulých pěti letech dodaly USA zbraně v hodnotě 60 miliard dolarů. Za vlády George Bushe to činilo pouze 16 miliard. Obamova vláda nedávno nabídla Saudské Arábii vojenský materiál v hodnotě dalších 1,15 miliard dolarů

Ve světle těchto zpráv nabývají slova imáma Abdurrahmana ibn Abdulaziz as-Sudaise v posvátné mešitě děsivý význam.

Andreas Becker Katholisches.info

foto: quranalbums (Screenshot)/Wikicommons