Levotočivý pastýř

                                                                                              17.6.2016

V horkém předvolebním klimatu současného Španělska se neuvěřitelně množí verbální i faktické útoky proti církvi, chrámům i církevním představitelům. Terčem útoků je např. kardinál Antonio Cañizares, arcibiskup ve Valencii, Benediktův prefekt Kongregace pro posvátné obřady, kterého se Bergoglio okamžitě zbavil. Útoky proti vedoucím představitelům církve jsou takového rázu a tvrdosti, že pozorovatelé v nich spatřují záměrnou zkoušku, jak nasadit církvi náhubek a zcela ji umlčet. Tyto strany a seskupení se současně počítají k příznivcům islámu.

Nejsilnější proticírkevní výpady přicházejí z nové levicově radikální strany Podemos (= Můžeme) v čele s Pablem Iglesiasem. K zaměření nové strany přispěl i Juan Carlos Monedero, profesor na papežské univerzitě Comillas v Madridu, který kardinála Cañizarese označil veřejně za zrůdu.

17. bod programu strany Podemos slibuje:

Potrat. Podemos slibuje, že přerušení těhotenství bude garantováno ve veřejném zdravotním systému. Stejně tak budou mít přístup ke všem antikocepčním metodám. Umělé oplodnění bude k dispozici bez omezení.

Ale co horšího, takové útoky ani rozpory s naukou církve a lidskou přirozeností zřejmě pranic nevadí současnému vedení církve. Bergoglio již v září 2013 prohlásil, že v papežském programu nebudou žádné „hodnoty, o kterých by nebylo možno jednat“.

Kuriální biskup Marcello Sanchez Sorondo se před několika týdny setkal s madridskou starostkou Manuelou Carmenou, někdejší členkou ilegální komunistické strany Španělska. V roce 2015 se stala vítěznou kandidátkou volební aliance Ahora Madrid složené z Podemos a socialistů PSOE.(*)

Sorondo je architektem osy papež – radikální levice. Tato osa bude nyní dále posílena jednáním papeže Františka s vůdcem Podemos Pablo Iglesiasem. Mluvčí Lombardi nejdříve tuto zprávu dementoval, ale pak InfoVaticana potvrdilo, že František přijme Pablo Iglesiase letos v září, jak bylo stanoveno.

Tímto setkáním pokračuje papež Bergoglio v intenzivním navazování kontaktů s představiteli krajní levice, zatímco politické představitele středu a pravice ignoruje.

Tyto kontakty a vazby nejsou nahodilé a jen poukazují na pravou tvář argentinského papeže. To, co způsobil svou „apoštolskou exhortací“, není možno pochopit mimo rámec tohoto jeho programového zaměření: podkopává zevnitř to, co je cílem stupňujících se útoků satanských agend.

Odpovídá to postoji a jednání, jaké očekáváme od nejvyššího pastýře církve? Realistická odpověď se dosud většině zdá tak neuvěřitelná, jako nepřicházelo na mysl delegátům 2VK, jehož trpké plody sklízíme, že by jejich jednání mohl řídit nikoliv Duch Svatý, ale dobře připravená mafie.

 (*) více o Podemos viz zde).

Pramen: katholisches.info