Kněz suspendován za kritiku Bergoglia

                                                                     13.4.2017

Ve farnosti sv. Antonína Paduánského ve městě Montesilvano v italských Abruzzách vykonává kněžskou službu don Edward Arulrai Pushparaj. Pochází z indického státu Tamil Nadu. Teologii začal studovat již v Indii a pokračoval pak na papežských univerzitách v Římě. Kněžské svěcení přijal 2013 od svého arcibiskupa Antony Pappusamy v Madurai a vykonává kněžskou službu v sesterské diecézi Pescara-Penne.

Jak uvádí deník Il Pescara, 10. dubna na Květnou neděli na závěr svého kázání se vyslovil kriticky k počínání současného papeže. Označil ho za zlo pro církev. Kritizoval jeho extrémní otevřenost pro dialog s osobami, jejichž postoje jsou v evidentním rozporu s naukou církve. Zvláště ostře ve vyslovil proti jeho otevřenosti vůči islámu a proti exhortaci Amoris laetitia.

Podle sdělení listu někteří farníci podali na kněze stížnost arcibiskupovi Tomasso Valentinettimu v Pescara-Penne. Ten požádal o informaci místního faráře, který odpověděl: „Myslím, že bude správné dopřát tomuto knězi nějakou dobu klidu a osvobodit ho od jeho současných závazků. Kněžská služba v katolické církvi předpokládá společenství se Svatým otcem“.

katholisches