Kardinálové proti kardinálům

Vatikánská totalita nabývá stále konkrétnější podobu. Začíná tvrdá doba pro „nezařazené“.

14. února zveřejnil ultrabergogliovký Vatican Insider článek kardinála Donalda Wuerla,(1) ve kterém sice washingtonský arcibiskup svého amerického spolubratra Burkeho nejmenuje, ale zcela zjevně ho napadá za jeho postoj k synodu a k papeži, a hodnotí jeho slova dokonce jako urážku majestátu.

16. února informoval tentýž list o dosud neuvedených krocích, které podnikla papežská rada pro legislativu a které omezují pravomoci kardinála Georga Pella, nového prefekta hospodářského sekretariátu, kterého František právě před rokem jmenoval do čela tohoto dikasteria. Prakticky všechny hospodářské složky Vatikánu začaly proti prefektu Pellovi mocenský boj, aby si udržely svou finanční autonomii.

19. února se Vatican Insider obul do kardinála Josepha Zena, věrného zastánce čínské podzemní církve. Zveřejnil článek neznámého čínského kněze, který Zena obviňuje, že bojkotuje „appeasement“ mezi Svatým stolcem a komunistickou Čínou.

Společným a hlavním „hříchem“ všech tří kardinálů je však nesouhlas s papežem v „kasperovských“ otázkách.

(1) 

Ve Washigtonu DC je veřejným tajemstvím, že kardinál Donald Wuerl zakázal kardinálu Burkemu vstup do své diecéze.

Washingtonský kardinál na jedné straně horlí proti těm, kteří si dovolí smýšlet jinak než papež, ale když Benedikt XVI. vydal Summorum Pontificum, vytvořil ve své diecézi celou řadu překážek pro slavení tradiční mše.

                                                                           katholisches.info