Kamiony za svobodu

Kamiony za svobodu v Ottawě: moudrá a povzbudivá analýza kanadské novinářky

Blog Jeanne Smithové převzal odborná pozorování, analýzy a komentáře, které kanadská novinářka Hilary Whiteová zveřejnila na Twitteru.

Žasne nad organizací, klidem a perfektním řízením rozsáhlé akce, která zmobilizovala tisíce a tisíce kamionů, aby zablokovaly centrum Ottawy, aby znovu získaly svobody ukradené Kanaďanům pod záminkou boje proti „pandemii COVID“ – zejména svobodu z vakcín. S výslovným vědomím, že nejde jen o Kanadu. Je to poselství naděje a také poučení. Níže je překlad.


Kaminony za svobodu v Ottavě:
moudrá a povzbudivá analýza kanadské novinářky

Není pochyb o tom, že organizátoři této akce mají seriózní zkušenosti a školení v oblasti logistiky. Toho nedosáhnete tím, že necháte děti naskočit do náklaďáků a v noci odjet.

Dali najevo, že hodlají zůstat, a ottawská policie dala najevo, že je ochotna je nechat zůstat. Jak mohli organizovat tábor pro tak velkou skupinu lidí v kabinách jejich náklaďáků na týdny nebo měsíce, aniž by se plně připravili na uspokojení jejich potřeb? Odpověď: Kamiony, které jsme viděli jet po transkanadské dálnici s přívěsy, nejely prázdné. Byly plné proviantu.

Jsou neuvěřitelně disciplinovaní ve svých zprávách, způsobem a na takové úrovni inteligence, jakou jsem v životě neviděl u žádného organizátora akcí. Věděli přesně, co očekávat od provinčních, federálních a obecních správ. Věděli, co mohou podrobně očekávat od médií a agitátorů / protidemonstrantů, stejně jako od lidí, kteří se plíží do davu, aby podněcovali nepokoje, a zavedli dobře koordinovaný, jasně komunikovaný a přísně vynucovaný protokol, jak se s nimi vypořádat. to, což absolutně vylučuje jakoukoli přímou osobní konfrontaci; jakmile je identifikována podezřelá přítomnost, skuteční demonstranti kolem ní vytvoří kordon, prostor, který ji izoluje, a určený kontakt zavolá určeného ottawského policistu jako spojku.

Bylo mi řečeno, že kamioňáci dorazili s jídlem, komunikací, zdravotnickým materiálem a dalšími druhy zásob pro přežití, a to metodou identickou s metodou používanou ve válečných zónách mimo jiné modrými přilbami, které zásobovaly města obležená během balkánských válek. Jinými slovy, můžeme se zde seznámit s tím, jaké byly kanadské vojenské logistické operace v Sarajevu a Mostaru…

„Zablokovali“ centrum města Ottawa, ale není se čemu divit. Udělali to v úzké koordinaci s městskou policií, aby zajistili – 1 – prostor pro další provoz záchranných vozidel – 2 – prostor pro velmi velké skupiny lidí, kteří chodí pěšky, aby se mohli nadále shromažďovat, setkávat, mluvit a společně chodit. A to není náhoda.

Ujistili se, že budou reagovat na kritiku proaktivně. Když odpůrci začali křičet, že někdo hlásil, že socha Terryho Foxe byla zakryta vlajkou, zajistili, aby odvysílali video jasně identifikovatelných řidičů náklaďáků, kteří pečlivě odklízeli sochu, a toto video se stalo virálním.

Jsou neuvěřitelně přesní ve svých zprávách, reagují okamžitě a transparentně na obvinění, nikdy se neomlouvají. Organizátoři zároveň zachovali přísnou disciplínu v oblasti komunikace, neudělují rozhovory institucionálním médiím a zároveň zůstávají pro lidi na hřišti osobně viditelní a pečlivě si volí vlastní komunikační prostředky: srov. @glennbeck

Účinně předvídali jakýkoli možný pokus umlčet je prostřednictvím policie a předvídali útoky. Vzhledem k tomu, že ottawská městská policie byla směšně malá, byly z Toronta přivezeny autobusy rezervistů. Pak tam stáli a nic nedělali… Když tedy kamioňáci viděli, že policisté to mají na záchod směšně daleko, přesunuli přenosný záchod, aby ho měli k dispozici. Včera jsme se dozvěděli, že někdo nabízel seno pro policejní koně. Toto seno bylo přivezeno v náklaďácích, takže věděli, že ho budou potřebovat.

To vše mě vede k přesvědčení, že – 1 – tato operace byla pečlivě naplánována profesionálně vyškolenými logistickými odborníky, ale toto je druh školení, které nemůžete získat v soukromém sektoru – lidé, kteří provozují tuto operaci, jsou bývalí vojáci – a – 2 – mají větší plán, než zaparkovat hromadu náklaďáků podél Wellington Street, dělat #HonkHonk a pořádat na víkend pouliční párty. Přivezli dostatek zásob, aby tam mohli být týdny. V zablokovaných ulicích zřídili jídelny a služby. Jsou to lidé, kteří opravdu vědí, co dělají.
Mluví jen s lidmi, se kterými se rozhodnou mluvit. Jedním z nich byl Glenn Beck: „To už všichni nevydrží“ [ zde ].

A nechtějí mluvit jen o Kanadě…
Teď už nepochybuji o tom, že #freeconvoy2022 se za pouhý týden dostal do celého světa, není náhoda.

Pokud už náklaďáky odjely do Austrálie, nemůže jít o unáhlenou improvizaci. Australské léto je logisticky stejně náročné jako kanadské prérie v zimě. Na místě nic takového neděláme…

Posledním bodem je, že klíčem jsou memy. ( vtipné šoty)Všechno to zní jako nějaký vtip a navíc zatraceně dobře udělaný vtip. Připomíná mi to ten starý vtip z vysokoškolského inženýra o ponechání Volkswagenu Brouka v pohybu v ředitelově kanceláři (nebo jak se to stalo ve skutečném životě, když technické oddělení UBC pověsilo VW Brouka na Lionsgate. Vancouver Bridge). Myslím, že jedinou zemí na světě, kde se něco takového dalo vymyslet, je Kanada, která přesně ví, jak by to přijal zbytek světa. Reakce úžasu, že „klidní“ a „mírumilovní“ Kanaďané se nakonec zbláznili a pustili se do této upřímně veselé odpovědi, která naplnila svět nadějí, jako paprsek slunce prorážející kouř Mordoru, To je přesně ZPRÁVA. Kanaďané jsou vlastně jediní na světě, kdo má ve své národní povaze tak hluboce zakořeněnou schopnost smát se sobě, svým vůdcům i vlastnímu utrpení, že dokážou smíchem ustoupit temnotě pekla. THEmemy jsou velmi důležitou součástí manifestace – a mnozí si uvědomují, že temná noční můra, ve které se nacházeli – hluboký pocit zoufalství, který dva roky zotročil CELÝ SVĚT, se náhle začal vytrácet. Probouzíme se z noční můry a pamatujeme si, že svět je dobrý, že lidé jsou silní a svobodní, že hořký smutek světa vzhůru nohama se nevyrovná světu, který nám dal Bůh, a že máme žít tam. Můžeme jednoduše říci ne. Už jsme volní.


Zdroj  – [Chiesa e post Concilio