Jednoznačný postoj prefekta Kongregace pro nauku víry

                                                  3. 12. 2016

Kardinál Müller potvrdil, že jeho kongregace nemůže odpovídat na otázky čtyř kardinálů bez výslovného pověření od papeže. Prohlásil současně pro agenturu kathpress, že Amoris laetitia nemůže být v žádném případě vykládána v rozporu s neporušitelnou naukou církve. Jak se vyjádřil Antonio Socci, Bergogliova pozice je tím pádem nejen trapná, ale neudržitelná.

Prefektova jednoznačná odpověď je o to brizantnější, že zazněla přímo ve Vídni, kde sídlí Bergogliův „autentický interpret“ AL kardinál Schönborn, který evidentně překročil vymezené hranice, když si dovolil  mluvit o „výjimkách“ z jednoznačného pravidla.

Kardinál Müller navíc připomněl, že Kasperovy téze, které byly v roce 2014 východiskem pro synodní kolotoč kolem rozvedených a civilně sezdaných, byly již před dvaceti lety jednoznačně odsouzeny prohlášením Kongregace pro nauku víry, podepsaným kardinálem Josefem Ratzingerem. Když 20. února 2014 předložil znovu Kasper své zastaralé objevy a jeho řeč vyvolala nevoli kardinálů, přispěchal mu 21. února na pomoc František s obrovskou chválou na Kasperovu „teologii na kolenou“. K této „chvále“ ho podněcoval tým Bergoglio Sankt Gallen ( Danneels, O´Connor, Lehman a Kasper), který tajně připravoval Bergogliovu volbu v roce 2013).

V Římě mezitím roste nevole proti šedé eminenci a papežovu suflérovi P. Spadarovi a stejně tak proti Bergogliovu mlčení k ústředním otázkám víry, které je pokládáno za velký a ožehavý problém.

Katlolisches.info

List Kongregace pro nauku víry biskupům l otázce přijímání rozvedených a znovu sezdaných ze 14. září 1994 (viz)