Islamismus a islám již nelze odlišovat

                                                                                                            15. 7. 2015

Viceprezident francouzských imámů po krvavém atentátu v Nice podal demisiOznamuji svoji demisi a odmítnutí těchto nekompetentních institucí, které nedělají nic pro sociální mír a ustavičně opakují, že žádný extremismus neexistuje“, prohlásil Hocine Drouiche, imám z Nimes a kandidát na místo imáma velké mešity v Paříži. Současně oznámil, že skládá s okamžitou platností všechny funkce a úřady vConférence des imams de Francea v Conseil français du culte musulman.

Již po atentátu v koncertní hale v Paříži řekl Drouiche, že islámské společenství v Evropě si musí uvědomit, že do jejich řad pronikl islámský extrémismus.

Musíme říct pravdu: Ze strany muslimů nepřišlo žádné skutečné úsilí najít řešení velkého problému radikalizace a nenávisti. Doufám, že události v Paříži probudí muslimy ve Francii a v celé Evropě, abychom zachránili naše soužití a budoucnost našich společenství.

To bylo před osmi měsíci. Od té doby se Francie nachází ve výjimečném stavu s omezením občanských práv. Muslimové ve Francii a v Evropě se zřejmě neprobudili, jak ukazuje atentát v Nice.

Vždy jsme si mysleli, že terorismus v Iráku a v Afganistánu vznikl jako reakce na politiku prezidenta Bushe. Arabské jaro zcela jasně ukázalo, že problém islamismu souvisí s teologickou a právní krizí islámu.

Katholisches.info