Hrozby od zastánců potratů

Dokument ministerstva vnitřní bezpečnosti popisuje vážné nebezpečí útoků na soudce Nejvyššího soudu USA, zastánce života a církve po zveřejnění návrhu rozhodnutí proti potratům. Mezi výhrůžky patří „zapálení nebo napadení Nejvyššího soudu Spojených států a zavraždění soudců a jejich úředníků“, jakož i členů Kongresu.

Válka, kterou rozpoutali zastánci potratů a demokraté od 2. května, kdy byl zveřejněn návrh rozhodnutí Nejvyššího soudu proti potratům, o němž jsme již psali, dosáhla vrcholu. Výzvy, které republikáni již čtrnáct dní adresují Bidenově administrativě a ministerstvu spravedlnosti ohledně nebezpečí hrozícího soudcům, zůstaly zatím nevyslyšeny. Něco se hýbe, ale nyní jsou v poli teroristé.

K přesvědčení ministra spravedlnosti Merricka Garlanda, že je třeba bezodkladně jednat, byl zapotřebí konkrétní dokument ministerstva vnitřní bezpečnosti (DHS), který popisoval vážné nebezpečí útoků na soudce, zastánce práva na život a dokonce i na kostely a kněze. Novinářská senzace Politico ze začátku května a masový mediální humbuk mezi demokraty a zastánci potratů rozpoutaly vlnu výhrůžek proti zastáncům života a soudcům a zvýšily „pravděpodobnost extremistického násilí“, uvádí se v dokumentu, který vyšel najevo ve středu 18. května. Násilí může přijít z obou stran, tvrdí dokument, ačkoli doposud nebylo zaznamenáno žádné násilí proti zastáncům života, ale také od „jiných typů extremistů“, kteří se snaží využít napětí, jak uvádí tato zpráva určená místním vládním agenturám.

Dokument – datovaný 13. května, zveřejněný 18. května agenturou Axios a následně převzatý v plném znění různými médii a webovými stránkami – se snaží rozlišovat mezi nezákonnými aktivitami a intenzivními, ale legálními protesty, které budou zaručeny i při vydání rozhodnutí Nejvyššího soudu v nadcházejících měsících. „Ministerstvo vnitra se zavázalo chránit svobodu projevu a další občanská práva a svobody Američanů, včetně práva na pokojný protest,“ uvedl mluvčí ministerstva vnitřní bezpečnosti na žádost agentury Axios o komentář.

V dokumentu Dhs se uvádí, že „v minulosti sice násilné činy související s touto problematikou páchali především násilní extremisté, kteří se stavěli proti právu na potrat“, nicméně „v budoucnu by stížnosti související s omezením přístupu k potratům mohly podnítit násilí ze strany násilných extremistů podporujících volbu a dalších“ (domácích násilných extremistů).

Zveřejnění návrhu rozhodnutí Nejvyššího soudu způsobilo „výrazný nárůst“ výhrůžek prostřednictvím sociálních médií vůči soudcům Nejvyššího soudu, členům Kongresu a dalším veřejným činitelům, jakož i duchovním a zdravotnickým pracovníkům. „Domácí násilníci a zločinecké skupiny si osvojili narativy o právech na potrat, aby podpořili násilí, čímž pravděpodobně zvýšili hrozbu pro státní, náboženský a reprodukční zdravotnický personál a zařízení a ideologické odpůrce.“ Dhs tvrdí, že identifikovala „nejméně 25 násilných výhrůžek na sociálních sítích“, které zahrnovaly „zapálení nebo napadení Nejvyššího soudu USA a vraždu soudců a jejich úředníků, členů Kongresu a pokojných demonstrantů“.

Téhož dne ve středu muselo ministerstvo spravedlnosti oznámit, že U.S. Marshals Service, policejní složka, která se stará o bezpečnost soudců, umístila nejvyšší soudce pod 24hodinový dohled. Teprve ve středu 18. května večer se generální prokurátor Garland rozhodl sejít s vedoucími ministerstva spravedlnosti i s vysokými úředníky Nejvyššího soudu, aby zvážili další bezpečnostní opatření pro soudce, jejich rodiny, úředníky, budovu i samotné kanceláře soudu. Žádný záměr zakázat demonstrace. Povrchnost, podceňování, spoluvina? Proč Bidenova administrativa a generální prokurátor od 13. května do večera 18. května nehnuli prstem, aby zabránili teroristickým plánům a ochránili soudce a církve? Přesto byly vyšetřovatelům známy zvukové a videonahrávky, na nichž zastánci potratů vyhrožují smrtí bezbranným zastáncům života a kněžím a které se v posledních dnech objevily na internetu.

Mezi zastánci života jsou právě katolíci a církve nejvíce vystaveni útokům a výhrůžkám, jak pro Dailywire podrobně popsal prezident Catholic Vote Brian Burch. Připomeňme, že již 14. ledna loňského roku požádala americká biskupská konference vládu o ostražitost a ochranu kostelů a jejich věřících, přičemž odsoudila sto útoků rec.

Mezi zastánci života jsou právě katolíci a církve nejvíce vystaveni útokům a výhrůžkám, jak pro Dailywire podrobně popsal prezident Catholic Vote Brian Burch. Připomeňme, že již 14. ledna loňského roku požádala americká biskupská konference vládu o ostražitost a ochranu církví a jejich věřících, přičemž odsoudila stovku útoků, které v krátké době obdržela; v novém dokumentu američtí biskupové uvádějí 132 násilných a rouhačských útoků, které byly dosud spáchány. Situace je nebezpečná a hrozí krveprolití. Deník Washington Post nicméně ve svém skeptickém článku přirovnal možné rozhodnutí Nejvyššího soudu proti potratům k útokům na Dvojčata z 11. září 2001. Slova se mohou stát kulkami, ale američtí liberálové a demokraté neprožili naše tragická „léta olova“ a zahrávají si s ohněm.

Příznačná je volba viceprezidentky Kamaly Harrisové, která včera, 19. května, dobře rozmyslela, zda osvědčí svou blízkost provozovatelům amerických nadnárodních potratových společností v čele s Planned Parenthood, poděkuje jim za jejich angažovanost a ujistí je o plné podpoře federální administrativy. Biden? Mezi hispánskými voliči, kteří ho loni podpořili 55 %, klesl jeho rating na 26 %. Benzín dosahuje rekordních čtyř dolarů za galon… Zatáhněme závěs.


La Nuova Bussola Quotidiana