Homo-vyslanev USA poprvé ve Vatikánu

                                                                 13. 11. 2015

První setkání mezi Vatikánem a zvláštním homo-vyslancem USA

Řím. Svatý stolec se poprvé setkal se zvláštním homo-vyslancem USA pro „lidská práva osob LGBT. 10 listopadu došlo k tomuto „symbolickému setkání“, které má zahájit „kontroverzní dialog“, jak uvedl Time – magazin.

V únoru t. r. vytvořilo ministerstvo zahraničních věcí USA novou postavu svého diplomatického sboru: zvláštního vyslance pro práva homosexuálů. V dubnu jmenoval Obama praktikujícího homosexuála Randy Berryho jako prvního homo-vyslance USA. Do té doby působil Berry na generálním konzulátu USA v Amsterodamu.

V uplynulém půl roce navštívil Berry 30 států a hovořil především s náboženskými vůdci. Na první setkání s katolickou církví, „která pokládá homosexuální chování za hříšné“ a omezuje manželství pouze na spojení mezi mužem a ženou, čekal Berry až do doby po návštěvě Františka v USA.

Setkání mezi papežem a prezidentem Obamou vytvořilo cestu k prvnímu oficiálnímu kontaktu mezi tímto zvláštním vyslancem pro homosexuály a Svatým stolcem. „Nemluvili jsme o registrovaných partnerstvích nebo o manželstvích osob stejného pohlaví, protože to není součást naší politiky“. Berryho strategie je najít společné porozumění s katolickou církví pro boj „proti násilí a diskriminaci“, napsal Time.

Katholisches.info

 „Dobrý pastýř“