Francie a Anglie diskriminují křesťanské utečence

                                                           18. 9. 2015

V Sýrii džihádisté a jejich milice křesťany jednak vraždí a jednak vyhánějí. Jako utečenci hledají tito křesťané útočiště také v Evropě. Zde se setkávají nejen se silnou konkurencí početných zdánlivých utečenců, ale jsou předmětem diskriminace francouzské a britské vlády právě proto, že jsou křesťany. Muslimové zde nacházejí mnohem snáze přijetí.

Anglie a Francie se zavázaly v rámci dohod EU, že přijmou 20 – 24 tis. utečenců. Ačkoliv utečenecké drama vyvolala válka v Sýrii a prvními jejími obětmi byli křesťané, jsou právě oni vládami těchto dvou zemí diskriminováni.

Bývalý canterburský arcibiskup Lord Care píše v The Telegraph: „Kdo se už měsíce zasazuje o soucit se syrskými uprchlíky, zažívá velkou frustraci, protože křesťanská společenství přicházejí na řadu jako poslední. Premiér Cameron oznámil, že jako utečenec bude přijat jen ten, kdo se nachází v uprchlickém táboře OSN. „Tímto způsobem jsou ovšem křesťané zcela diskriminováni: v táborech OSN takřka žádní křesťané nejsou, protože z nich byli vyhnáni. Velká Británie by měla v prvé řadě řadě přijímat křesťanské utečence, protože jako křesťané bychom neměli mít problémy s integrací křesťanských skupin.“

Francie pokládá křesťany za příznivce Assadova režimu, a proto neobdrží potřebné vízum. Kromě toho tyto záležitosti vyřizuje soukromá organizace, jejímž majitelem je sunnitský muslim. Sýrie je pronásleduje, protože jsou křesťané, a socialistická Francie jim ze stejného důvodu odmítá přijetí.

Totéž potvrdil Marc Fromager v Radio Courtoisie, ředitel francouzské sekce Kirche in Not. „Egyptští křesťané prchají ze své země, protože jsou zde ohrožováni. Jejich případy projednávají francouzské úřady za pomoci arabských překladatelů: jsou jimi majetní muslimové, kteří jejich žádosti odmítají.“

katholisches.info