Deseti tisíce v římském Pochodu za život 10. května

Žádný den není k protestu proti zločinu potratů vhodnější než Den matek. Tak zní heslo pořadatelů.

Při loňské pochodu hodnotili pořadatelé počet účastníků na 50 000. Policie a média mluvila o pouhých 30 000. Letos i policie a tiskové agentury udávají více než 40 000 účastníků. Je to oficiálně přiznaný velký přírůstek účastníků: mládež, rodiny, kněží a řeholníci s prapory, tabulemi, hesly a velkým křížem táhli římskými ulicemi. Akce se účastnily také četné zahraniční delegace Mezi účastníky byl opět kardinál Burke. Mnoho církevních funkcionářů z Itálie i zahraničí poslalo své pozdravy a podporu. Průvod tentokrát nevedl na Náměstí Sv. Petra, odkud letos vycházel a směřoval na náměstí před kostelem Santa Maria in Cosmedin, kde se nachází věhlasná Bocca della verità (*)

Papež František mluvil v poledním Regina caeli o akci slovy, která vyzněla podivně. Pozdravil ty, kteří se účastnili o „ iniciativy pro život“, která se v Římě ráno konala“. Nepojmenoval pochod pro život jeho pravým jménem, nemluvě o tom, že nešlo o „ranní iniciativu“, nýbrž o pochod, který se konal teprve odpoledne.

Představu o římském pochodu pro život si můžete udělat z přiložené obrázkové galerie stránek Messa in latino. (viz)

(*) „Ústa pravdy“ antický mramorový odpad dešťové, o průměru 175 cm, který byl zasazen do zdi baziliky v 17. století. Podle pověsti pokud vloží do těchto úst ruku někdo, kdo lhal, odejde bezruký. Pořadatelé měli na mysli lži o potratech.