Čtyři fronty boje o život

Zatímco se čeká na rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci Dobbs, válka proti potratům se zintenzivňuje. Potratový průmysl dostává záplavy dolarů (jen v roce 2020 to budou 3,4 miliardy)   od miliardářů, jako jsou Buffett, Bloomberg, rodina Hewlettů, Bezosův exmanžel. Skupiny samozvaných křesťanů financované Sorosem útočí na Cordileoneho kvůli zakázanému přijímání předsedkyně Pelosiové, ale arcibiskupa ze San Franciska podporuje katolický Hlas a několik bratří v episkopátu. Pokračují útoky na církev a opoziční iniciativy ze strany republikánských (se zákony na podporu života) a demokratických (proti nenarozeným) států.


Pro volbu vs. pro život

 
Spory a vandalismus proti církvím pokračují, zatímco demokraté se jeví jako stále poslušnější závislí potratových korporací. Posledních několik dní je příznačných pro zájmy, které do konečného rozhodnutí Nejvyššího soudu o potratech (případ Dobbs vs. Jackson Women’s Health Organisation) prosazují Demokratická strana, potratové korporace a někteří bohatí filantropové proti počatému životu a proti každému, kdo ho brání.

Bojuje se nejméně na čtyřech frontách. Za prvé, američtí miliardáři patří mezi největší sponzory potratového průmyslu, kterému v roce 2020 věnovali 3,4 miliardy dolarů. Podle zatím neúplných údajů za rok 2021, které uvádí Forbes, vede Warren Buffett s dvěma miliardami darovaných dolarů, následuje Mackenzie Scottová (bývalá manželka Jeffa Bezose) s 300 miliony dolarů, dále rodina Hewlettů (118 milionů), Michael Bloomberg (82 milionů) a George Soros s „pouhými“ 8,6 miliony darovaných dolarů. Vše nasvědčuje tomu, že „sbírka“ potratářů bude ještě větší, pokud Nejvyšší soud zruší, jak doufáme, rozsudek Roe vs. Wade z roku 1973.

Existuje také vnitřní fronta v katolické církvi. V posledních dnech, poté, co sanfranciský arcibiskup Salvatore Cordileone přijal prozíravé a vhodné rozhodnutí zakázat předsedkyni Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové, která provádí potraty, přijímání, některé pseudokřesťanské skupiny, které podporují potraty (presbyteriánská skupina Faith in Public Life a Faithful America, která sdružuje katolíky a protestanty) a které jsou financovány Sorosem, propagovaly dopis-petici adresovaný arcibiskupu Cordileonemu. V textu se vrací ke slovům tehdejšího kardinála Theodora McCarricka, která pronesl v roce 2004: „Svatá svátost by nikdy neměla být používána jako zbraň k politickým cílům nebo k vedení kulturních válek. Vaše bezohledné jednání odporuje pastoračnímu vedení papeže Františka“. Sorosovi normalizátoři používají slova bývalého kardinála, který odstoupil kvůli sexuálnímu zneužívání, a snaží se tak ovlivnit katolickou doktrínu? Jsme zděšeni. Soros chce prostřednictvím svých organizací zjevně rozšířit svůj vliv v katolické církvi a změnit její doktrínu; podobnými výhrůžkami se již loni v zimě pokusil zastrašit předsedu biskupské konference USA, monsignora José Gomeze, za jeho slova o nebezpečí „pseudonáboženství prosazovaných hnutími sociální spravedlnosti“.

K petici prosazované křesťanskými odpůrci potratů (12 470 podpisů, do včerejšího odpoledne) se připojuje petice Katolického hlasu na podporu arcibiskupa Cordileoneho (13 710 podpisů) a především den ode dne přibývá biskupů, kteří ho podporují a přijímají podobná rozhodnutí. Případ e-mailu, který washingtonská arcidiecéze vedená kardinálem Wiltonem Gregorym v minulých dnech „omylem“ zaslala listu Washington Examiner, zůstává zahalena tajemstvím. V textu se uvádí, že „kardinál Gregory nenařídil kněžím katolické arcidiecéze Washingtonu, aby komukoli odmítali přijímání“.

Pak je tu vnější fronta proti církvím. Útoky na křesťanské kostely stále pokračují. Za poslední týden bylo napadeno pět kostelů, naposledy baptistický kostel v Mississippi, který byl zcela pokrytý potratářskými a rouhačskými nápisy. Křesťanští zastánci života se však připravují na „léto hněvu“, které ohlašují potratové organizace a násilnické skupiny, jež je podporují a z nichž některé („Ruth nás slyšela“) jsou nerozlučně spjaty s Americkou revoluční komunistickou stranou.

Čtvrtá palebná linie je ta, která se vede mezi pro-life republikánny a pro-potratovými demokratickými zastánci. V této souvislosti podepsal 25. května guvernér státu Oklahoma Kevin Stitt zákon na ochranu nenarozeného dítěte od jeho početí, a tedy proti potratům. Civilizační pokrok, který nová mluvčí Bílého domu (a známá exponentka LGBT) Karine Jean-Pierreová napadla obscénním falšováním jazyka jako nepřípustné násilí proti lidským právům, když potvrdila „závazek prezidenta [Bidena] zajistit, aby bylo i nadále respektováno základní právo žen rozhodovat o svém reprodukčním zdraví“. Místo toho velký tisk tleská rozhodnutí kalifornského guvernéra Gavina Newsoma přidělit v rámci toho, co provokativně nazývá „agendou pro život“, dalších 145 milionů dolarů na potraty až do porodu, potratový průmysl a vzdělávání o reprodukčním zdraví ve školách. Extrémní použití jazykové mystifikace, srovnatelné s relativismem převládajícím ve všech společenských a kulturních oblastech země, který má tendenci vnucovat slovům jejich opačný význam (život-smrt, trans-žena-muž atd.).

Nezapomínejme na zklamání pro-life světa, který doufal, že rozhodnutí Nejvyššího soudu o zrušení rozsudku Roe vs. Wade by mohlo přijít již v pondělí 23. května. Pokud je známo, pro zrušení rozsudku je stále většina, ale předseda Nejvyššího soudu John Roberts se nejspíš ještě nerozhodl, jaký postoj zaujme, a ani soudci, kteří se staví proti potratům (Stephen Breyer, Sonia Sotomayor a Elena Kagan), nepřipravili své „odlišné stanovisko“. Poslední zmínka se týká neliberálního tisku, jehož New York Magazine předkládá čtenářům praktického průvodce potraty „dnes a zítra“.

Čtvrtá palebná linie je ta, která se vede mezi pro-life republikánskými a pro-potratovými demokratickými státy. V této souvislosti podepsal 25. května guvernér státu Oklahoma Kevin Stitt zákon na ochranu nenarozeného dítěte od jeho početí, a tedy proti potratům. Civilizační pokrok, který nová mluvčí Bílého domu (a známá exponentka LGBT) Karine Jean-Pierreová napadla obscénním falšováním jazyka jako nepřípustné násilí proti lidským právům, když potvrdila „závazek prezidenta [Bidena] zajistit, aby bylo i nadále respektováno základní právo žen rozhodovat o svém reprodukčním zdraví“. Místo toho velký tisk tleská rozhodnutí kalifornského guvernéra Gavina Newsoma přidělit v rámci toho, co provokativně nazývá „agendou pro život“, dalších 145 milionů dolarů na potraty až do porodu, potratový průmysl a vzdělávání o reprodukčním zdraví ve školách. Extrémní je použití jazykové mystifikace, srovnatelné s relativismem převládajícím ve všech společenských a kulturních oblastech země, který má tendenci vnucovat slovům jejich opačný význam (život-smrt, trans-žena-muž atd.).

Nezapomínejme na zklamání pro-life světa, který doufal, že rozhodnutí Nejvyššího soudu o zrušení rozsudku Roe vs. Wade by mohlo přijít již v pondělí 23. května. Pokud je známo, pro zrušení rozsudku je stále většina, ale předseda Nejvyššího soudu John Roberts se nejspíš ještě nerozhodl, jaký postoj zaujme, a ani soudci, kteří se staví proti potratům (Stephen Breyer, Sonia Sotomayor a Elena Kagan), nepřipravili své „odlišné stanovisko“. Poslední zmínka se týká neliberálního tisku, jehož New York Magazine předkládá čtenářům praktického průvodce potraty „dnes a zítra“.

Nuova Buussola Quotidiana