Crimen lesae majestatis


Se jménem Danilo Quinto jsme se na našich stránkách již setkali jako s autorem knihy Ancilla hominis. Danilo Quinto patří mezi uznávané italské katolické publicisty a žurnalisty. Je to jeden z nejlepších znalců laicisticko – masonské agendy. 20 let byl militantním aktivistou radikálně liberální strany. Poznal za tu dobu nejradikálnější aktéry této scény jako jsou Marco Panella nebo Emma Bonino a osobně se seznámil s nejhlubší motivací jejich aktivity.

Po svém návratu ke Kristu a do katolické církve přerušil všechnu spolupráci a kontakty s antikřeťanskou stranou. Vypořádal se s ní také na stránkách knihy „Z Panellova poskoka svobodným Božím dítětem“. Vysloužil si tím veřejné pomluvy a útoky svých nynějších protivníků, kam jen sahá jejich rámě.

Na jaře 2013 se stal trvalým spolupracovníkem tiskové agentury SIR (Servizio Informazione Religiosa) spravované italskou biskupskou konferencí. Na výslovné přání agentury byly jeho příspěvky publikovány pod pseudonymem, aby neprovokovaly radikální liberály. Počet jeho článků dosáhl 316, každý týden tři.

V těchto dnech dostal Danilo Quinto SMS s tímto textem:

»Při vší úctě k Tvé svobodě beru na vědomí, že Tvůj postoj vůči papeži je v jednoznačném rozporu se SIR. Sděluji Ti jménem vedení, že dnešním zveřejněním dvou Tvých článků Tvoje spolupráce se SIR končí. Přeji Ti mnoho štěstí.«

Hlavním důvodem této výpovědi byla kniha Ancilla hominis, kterou vydalo nakladatelství Radio Spada a která kriticky analyzuje sbližování katolické církve pod papežem Františkem s homo – agendou.

Danilo Quinto také kritizoval telefonáty papeže Františka s přední aktivistkou potratové lobby Emmou Bonino (viz), které vyvolávají na veřejnosti dojem, jakoby papež schvaloval její aktivity.

Náhlé propuštění překvapuje, protože v agentuře SIR vystupoval Quinto pod jiným jménem a jeho jiná publikační činnost neměla se SIR souvislost. Je velmi nepravděpodobné, že by za současné konstelace našel místo v oficiálních katolických médiích.

Je to další případ čistek, které začaly propuštěním Alexandra Gnocchiho a Maria Palmara z redakce Radia Maria.

                                Pramen: katholisches.info