Čínský model už tu je, a to i na Západě. Poplach disidenta Čchen Kuang-čchenga

Čínský model už tu je, a to i na Západě. Poplach disidenta Čchen Kuang-čchenga

Aldo Maria Valli

15. února

Claire Chretien

Čínský systém sociálního kreditu v komunistickém stylu je nyní „na prahu našich dveří, ve Spojených státech a v Evropě“. To jsou slova Čchen Kuang-Čechenga, disidenta a právníka zabývajícího se lidskými právy, který v roce 2012 uprchl z Číny.

Kromě režimu nucených potratů (s „politikou jednoho dítěte“ a následným povolením manželským párům mít až tři děti, ale stále s „komunistickou stranou, která může stále vnucovat potraty“ každému občanovi) bychom měli věnovat pozornost, varuje Čchen Kuang-Cheng, „využívání západních technologií čínskou komunistickou stranou k vytváření systémů rozpoznávání pohybu a obličejů za účelem kontroly populace“.

To vše v kombinaci se zdravotním číslem, které musí mít každý občan, ve skutečnosti umožňuje ČKS naprostou kontrolu nad životy občanů.

„Dříve,“ vysvětluje právník, „když chtěla strana někomu v něčem zabránit, poslala na něj skupinu zločinců a nechala ho to udělat, ale teď se všechno dělá pomocí počítače. Očkovací status a další zdravotní informace se používají pro sociální kontrolu, aby si dotyčný nemohl koupit ani letenku nebo jízdenku na vlak. V posledních dvou letech se schopnost čínské komunistické strany kontrolovat obyvatelstvo prostřednictvím této technologie prudce zvýšila.

Dystopický scénář, který je pro 1,4 miliardy lidí v Číně realitou, se však brzy zrodí i na Západě: „To už není něco, čeho bychom se museli obávat jen v Číně pod vedením komunistické strany. Myslím, že už se s tím budeme moci setkat u nás, v USA i v Evropě.

Chenovo varování přichází poté, co mnoho amerických měst požaduje, aby lidé při vstupu do restaurací nebo jiných veřejných zařízení a ubytovacích zařízení předložili doklad o očkování proti Covid-19, často ve formě QR kódu nebo prostřednictvím aplikace.

Čchen Kuang-čcheng je dobře znám v kruzích zabývajících se lidskými právy po celém světě. Jeho průlomová hromadná žaloba proti ČKS kvůli politice jednoho dítěte a kritika porušování lidských práv v Číně ho stála vězení a poté domácí vězení, ze kterého nakonec utekl.

Čchenův útěk byl podrobně popsán v knize The Barefoot Lawyer: The Remarkable Memoir of China’s Bravest Political Activist z roku 2016. Byl to odvážný útěk, který skončil na americké ambasádě, odkud se slepý právník s rodinou přestěhoval do New Yorku.

Čchen, který v roce 2020 vystoupil na republikánském národním sjezdu a pochválil tehdejšího prezidenta Trumpa za to, že se postavil Číně, a vyjádřil vděčnost „americkému lidu za to, že mě a mou rodinu přijal ve Spojených státech, kde jsme nyní svobodní“, říká, že diplomatický bojkot olympijských her v Pekingu v roce 2022 zdaleka není „dostatečným“ opatřením.

„Komunistická strana je mafiánská organizace, která se zcela zmocnila celé země a ovládá ji. Představa, že západní země budou s touto vládou spolupracovat a podílet se na podobných akcích, je trapná.“

„Přestože USA mluvily o diplomatickém bojkotu, nakonec na olympijské hry vyslaly osmnáct vládních úředníků. Celá věc je podvod na americkém lidu, něco, co je v rozporu s Amerikou a americkými hodnotami.“

Čchen vyzývá k vytvoření „aliance demokratických zemí“, které by se spojily a rozhodly, „jak odstranit“ režim ČKS. „Drápy Komunistické strany Číny se rozšířily do všech oblastí světa. Dokonalým příkladem je koronavirus. Změnilo to náš způsob života.

Podle disidenta byla reakce Západu na koronavirus po vzoru komunistické Číny chybou.

Pokud na Západě „začneme dělat věci podle vzoru Komunistické strany Číny, pak omezíme svobody lidí, staneme se stejnými jako oni a riskujeme, že budeme zotročeni“.

Kuang-čcheng se také kriticky vyjadřuje k přísným očkovacím povinnostem uplatňovaným v mnoha západních zemích.

„Myslím si, že v době, kdy vakcíny ještě nejsou zcela vyzkoušené, není správné začít všechny nutit, aby se nechali očkovat. Nehledě na to, že nevíme, zda vakcíny v budoucnu nemohou nějak uškodit.“

Rozhodnutí o tom, zda se nechá očkovat, by mělo být na každém jednotlivci. „Existuje mnoho možných vedlejších účinků vakcín, o kterých se v médiích nemluví. Souvisí s krevními sraženinami a dalšími věcmi. Myslím, že nemluvit o nich je druh propagandy: je to zavádějící. S takovou autocenzurou médií nesouhlasím.

Právník zdůrazňuje, že nedostatek odpovědí o původu viru znamená riziko onemocnění: „Chci zdůraznit, že pokud nebudeme zkoumat původ tohoto viru, pokud mu nepřijdeme na kloub, na Západě se bude objevovat nespočet forem tohoto viru jedna za druhou.“

Zdroj: lifesitenews.com