Bojovnice za potraty u papeže

5. června přijal papež František chilskou prezidentku Michelle Bacheletovou. Audience trvala 47 minut. Rozhovor byl „soukromého rázu“. Bacheletová věnovala papeži stříbrný růženec a knihu o chilských chrámech. Papež jí předal medaili svatého Martina a exemplář Evangelii Gaudium.

Prohlášení vatikánské tiskové kanceláře hovoří v této souvislosti o dobrých bilaterálních vztazích. Tématem rozhovorů byla „ochrana lidského života, výchova a sociální mír“.

Prezidentka oznámila, že v roce 2016 navštíví papež Chile. „Mluvili jsme s papežem o sociální nerovnosti a fenoménech, které se týkají mnoha částí světa“.

Během audience demonstrovaly na Náměstí Svatého Petra chilské Mujeres de blanco (ženy v bílém) za právo na život pro nenarozené děti proti úsilí Bacheletové legalizovat potraty. Při volební kampani v roce 2013 prosazovala ateistka Bacheletová, přesvědčená ideoložka potratů, jejich legalizaci spolu s homo-sňatky. Silná opozice církve a konzervativní opozice legalizaci potratů zabránila.

Když v roce 2010 skončila svou první prezidentskou kadenci, jmenoval ji ihned Ban Ki moon první prezidentkou nové „ženské“ podorganizace OSN: United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women.

      Viz: Zednáři jsou nadmíru spokojeni

Kath-info