Všezahrnující pastorační péče

Drazí přátelé Duc in altum, pokud vás papežská chvála čočky, hrášku a fazolí rozesmála, vězte, že jste ještě nedosáhli dna. Tedy ve skutečnosti, německé církve a její Bramborové kampaně 2021. Ano, máte to správně: promluvme si o bramborách. KartoffellAction 2021 je samozřejmě iniciativou v souladu s Laudato Sì ‚ a je také náležitě ekumenická, protože zahrnuje i evangelické církve. Vše velmi politicky korektní. Nyní je jasnější, proč si mnozí pastoři již nenajdou čas, aby s námi mluvili o posledních věcech člověka, o svatosti, životě a dalších vedlejších záležitostech. Jsou zaneprázdněni bramborami. Níže jsou uvedeny důvody, které vedly mocnou německou církev k tomu, aby se věnovala bramborám. Užijte si čtení.

Bramborová kampaň 2021. I letos chceme přispět bramborovou kampaní k zachování tvorby v její rozmanitosti a kráse. Zainteresované strany ze zúčastněných diecézí a regionálních církví jsou vyzvány, aby si vyzkoušely pěstování brambor, v květináči, před domem, v kbelíku na balkóně nebo na záhonu. Účastníci dostanou sadu s pěti bramborami vzácných odrůd, doprovázenou tipy a triky prostřednictvím bramborového dopisu během současného roku. Měsíční dopisy jsou zasílány e-mailem. Obsahují informace o pěstování brambor a biologické rozmanitosti. Mohou se účastnit církevní farnosti, školní skupiny, školky a skupiny dětí a mladých lidí. Skupiny dostávají dvě sady brambor. Letos zasíláme další materiály pro děti, jako jsou bramborové omalovánky, velmi snadné recepty na vaření brambor, nápady na řemesla nebo na bramborový deník. Zejména v období pandemie je cílem vytvořit příležitost pro prarodiče, rodiče a děti, aby společně objevovali zahradničení, v případě potřeby na dálku.

Impulsy k tvoření jsou vysílány také bramborovými písmeny. V souladu s ekumenickou orientací jsou psány katolickým a protestantským autorem. Sestra Christa Weinrichová se stará o klášterní zahradu benediktinského opatství ve Fuldě a je známá svými knihami o smíšené kultuře a udržitelném zahradnictví. Pastor Peter Schock je vedoucím Církevní služby v zemi (KDL) evangelické církve v Badenu a kvalifikovaným farmářem. Na tomto webu se můžete zaregistrovat od 18. února do 12. března 2021. Bramborové služby lze poskytovat do vyprodání zásob. Bramborová kampaň do roku 2021 je společnou kampaní: arcidiecéze Freiburg, arcidiecéze Kolín nad Rýnem, diecéze Rottemburg-Stuttgart, diecéze Speyer, oblastní evangelická církev Baden, evangelická církev Falc.

Zdroj: kartoffelaktion.de