Vatikán kontra Gomez

Arcibiskup Gomez

Podle zpráv LSNews byl biskupský dokument, který zřejmě v napsal sám předseda biskupské konference Msgr. José Gomez,  nejprve zadržen a poté zveřejněn. Obsahuje rozhodnou kritiku notoricky známých postojů Bidena k etickým otázkám. Dokument měl podporu několika arcibiskupů a biskupů. Okamžitě však byl napaden progresivním, (mírně řečeno), kardinálem Cupichem, který jej označil za nevhodný a neobvyklý, a rovněž uvedl, že několik biskupů o tom nevědělo, protože byl vypracován jedinou osobou místo obvyklou komisí. Obvyklá komise by to jistě rozmělnila, tím si můžeme být jisti, a tak Msgr. Gomez, Bůh mu to odplať, postupoval sám.

V americké hierarchii se proto projevila nemalá krize. Uvidíme, zda budou moci „pokrokáři“ u moci uhasit oheň okamžitě, s obvyklými pantominami stažení, žádostí o omluvu atd. Dokument arcibiskupa Gomeze je samozřejmě tvrdý, demaskuje pokrytectví Bidena, který se na několik měsíců zavázal hrát roli vlasteneckého a dobrého křesťana, který pravidelně chodí na nedělní mši.

Americká biskupská konference zadržela prohlášení podepsané arcibiskupem z Los Angeles José Gomezem, prezidentem americké biskupské konference – o prezidentu Joe Bidenovi poté, co vatikánský státní sekretariát nařídil, aby nebylo zveřejněno (pillarcatholic .com).

Navzdory embargu byl text přesto zveřejněn na webu DioceseTucson.org (22. ledna). Gomez ve svém prohlášení zdůrazňuje, „že se náš nový prezident zavázal, že bude provádět některé politiky, které by podporovaly zlé mravy a ohrožovaly lidský život a důstojnost, zejména pokud jde o potraty, antikoncepci, manželství a pohlaví.“

Gomez vyjádřil své „hluboké znepokojení“ nad „svobodou církve a svobodou věřících žít podle svědomí“.

Vatikán proti tomuto prohlášení zakročil poté, co současní pro-gay kardinálové Joseph Tobin, Blase Cupich a další vyvolali poplach. – Zdroj

Tuto pasáž bereme také z amerického zdroje: „Pastýři, biskupové národa mají povinnost ohlašovat evangelium v celé jeho pravdě a moci, vhodné a důležité, i když je toto učení nepohodlné nebo když jsou pravdy evangelia v rozporu s názory širších vrstev společnosti a kultury“. Tak to napsal arcibiskup José Gomez v prohlášení, které mělo být vydáno 20. ledna v 9:00.

Chiesa e post Concilio