O toleranci učí jen ten, kdo nenávidí křesťany

                                               2. 5. 2019

Právě v těch dnech, kdy na Srí Lance ISIS masakroval křesťany, prestižní harvardská univerzita pořádala konferenci o toleranci. Referent? Thimoty Jacob Wise, nejdivočejší protikřesťanský docent v USA. Jak je to možné, že po celá desetiletí je akademický svět kovárnou na laicismus? Co dělá akademiky, i ty nejprestižnější, nepřáteli víry, a to především té křesťanské? Možnou odpověď na tyto otázky dává právě konference pořádaná v době, kdy na Srí Lance padlo 359 obětí hrubého násilí.

Mělo to být odsouzení islámského terorismu, který podle německého deníku Die Welt am Sonntag je odpovědný od 11. září 2001 za 31.221 atentátů, při kterých přišlo o život 146 811 osob?

Kdepak! Konference o toleranci se nesla v duchu divoce protikřesťanském.

Vypadá to jako vtip, ale je to pravda. Desetidenní akce na Harvardu se konala pod titulem: »O různosti, rovnosti a spojení«, jak to nejstarší americká univerzita prezentovala ve prospěch klimatu dialogu a přijetí. Budiž, až na to, že jediným řečníkem byl Timothy Jacob Wise. V USA je to významná osobnost, která od roku 1995 uskutečnila více než 600 vystoupení věnovaných výchově mládeže, docentů a pracovníků se zaměřením divoce protináboženským.

Nejsou to žádné pomluvy, je to on sám, kdo to tvrdí. Stačí se podívat na sociální sítě, abychom odhalili, jak Wise ze všech svých sil křesťanství nenávidí. Neakceptuje ani Benedikta XVI. Před půl rokem se tento »ani-rasista« vyjádřil, že ti, kteří věří v Boha, v peklo a odsouzení, zaslouží, aby byli vyloučeni z veřejné diskuze. V roce 2015 napsal na facebooku, že všichni ti, kteří věří Bibli, »bajce napsané před tisícem let, by měli být dáni za mříže pro naprostou neschopnost vyrovnat se se skutečností“.

Někdo by mohl říct, že to nemyslel vážně, ale on sám upřesňuje: »Tropím si z nich žerty, ale ne příliš“. Dodal, že spíše než uvězněni měli by být křesťané politicky zcela znemožněni, protože pluralismus a demokracie »to není svět pro ně«. Jindy definoval Kristovy následovníky jako »fašisty«. Je to tedy dokonalý referent na kongres o toleranci.

Je třeba říct, že tento chytrák Wise se nedávno vyhýbal svému obvyklému protináboženskému slovníku a omezil se na politicky korektní výpady proti prezidentu Trumpovi; ten je podle něho svým způsobem »vždycky rasista« a jeho zvolení ukazuje, že Amerika je stále »rasistická a sektářská«. Přitom nebere na vědomí, že ho zvolilo 63 milionů Američanů a těžko si představit, že by ti všichni byli necivilizované barbaři. Další jeho téma byly těžké »viny« bílých vůči černým, ačkoliv neujasnil, jak by je měli dnes napravit. Jeho univerzitní vystoupení bylo obvyklou velkou přehlídkou banalit.

Je však nutno zdůraznit, že pod maskou politické korektnosti, kterou se umí honosit, je Wise autorem extrémně protikřesťanským. Pozvat ho jako jediného řečníka na konferenci o různosti je totéž, jako pověřit Al Caponeho lectio magistralis o legalitě. Nápad někoho, kdo často navštěvuje Harvard.


Giuliano Guzzo, Nuova Bussola Quotidiana