Kruxifix v San Miniato

                               29.2.2020

Mons. Andrea Migliavacca, biskup v San Miniato v Pisano, se rozhodl pořádat  mimořádný výstav „zázračného kříže“ z Castelvechhio  do neděle 1. března 21 hod. v kostele sv. Dominika s San Miniato. Lid se obracel s důvěrou k tomuto kříži v obtížných letech 1628 – 1637 poznamenaných metlou moru. A nakonec město dodrželo slib, že vystaví pro tento dřevěný krucifix chrám, aby bylo uchráněno od epidemie.

»Vzhledem k závažné situaci, jakou prožíváme z důvodu šíření syndromu coronavirus, spolu s dispozicemi, které už vydali toskánští biskupové, cítím potřebu pozvat všechny k modlitbě na tento úmysl. Jelikož oceňujeme znamení naší náboženské tradice, bude mimořádně vystaven Nejsvětější Kříž z Castelvecchia. «

Biskup doporučuje příležitost k návštěvě Kříže a vyzývá věřící v každém případě k osobní modlitbě.

Mimořádnost tohoto rozhodnutí je zřejmá, jak píše La Nazione, když oznamuje tuto zprávu. V posledních čtyřiceti letech se konaly dva mimořádné výstavy (mimo tradiční říjnové pobožnosti ) Nikdy dříve se nekonal nepřesušený pětidenní výstav. Krucifix byl nesen městem v době války jako znamení míru – věřící se k němu utíkali, kdykoliv byli ohroženi epidemií nebo nouzí.

Chiesa e post concilio