Kardinál Pell v očekávání definitivního rozsudku

       3.3.2020

Dne 11. března bude Nejvyšší soud v Austrálii projednávat odvolání kardinála Gorga Pella.V Austrálii trvá atmosféra silného nepřátelství vůči němu: komunita LGBT ho představuje jako ďábla. Je zde však také mnoho věřící, kteří ho podporují a zahájili novénu za jeho osvobození. Prosí o přímluvu Pannu Marii a mučedníky Tomáše Mora a Jana Fishera, které kardinál uctívá. Před třemi roky o slavnosti sv. Petra a Pavla oznámil Vatikán v průběhu tiskové konference, že kardinál se vrátil do Austrálie, aby se hájil proti obvinění ze sexuálního zneužívání. Bylo to jeho osobní rozhodnutí, ačkoliv mohl využít imunity a zůstat uvnitř „Leoninských zdí“ a vyhnout se tak zatčení, které mu hrozilo vzhledem k nepřátelskému klimatu v Austrálii proti katolické církvi.

Apelační soud ve Viktorii ho odsoudil rozsudkem 2 hlasy proti 1. Panoval ovšem velký rozpor mezi soudci, protože Makr Weinberg v dlouhém podrobném rozboru vyvrátil všechny argumenty uváděné proti obviněnému. Tato epizoda svědčí o morbidním charakteru australských medií a honu na čarodějnice,

Pokud Nejvyšší soud odvolání zamítne, bude muset kardinál strávit ještě dva roky a osm měsíců ve vězení. Nachází se ve věznici s největší ostrahou v Barvonu poté, co údajně přeletěl dron nad věznicí Melbourne. Iniciátoři se měli pokoušet o snímky vězně, který byl označen oranžovým oděvem. Tato epizoda svědčí o morbidních záměrech australských médií a „honbě na čarodějnice“ a má přispět k nepřátelské náladě proti třetímu muži Vatikánu.

O tom svědčí také gay – paráda pořádaná v Sydney před několik dny. Průvod parodoval postavu kardinála spoutaného čertem.

Kardinál očekává nový rozsudek, který má být vynesen 11. března. Pravděpodobně bude nutno čekat týdny, než bude výsledek oznámen. V tuto dobu budou také konány modlitby těch, kteří trvají na jeho nevině.

Prvního března byla zahájena novéna modliteb, která končí 10. března. Je to iniciativa farnosti sv. John Henry Newmana v arcidiecézi Melbourne. Modlitby se obracecí k Panně Marii a dvěma anglickým mučedníkům Tomáši Morovi Janu Fisherovi. Úctu k těmto světcům popraveným za vlády krále Jindřicha VIII. podpořil u nevinného vězně jezuita otec Vincenc Hongsheng Zhu, který strávil za svou věrnost Římu v celách a pracovních táborech čínského režimu 31 let především díky své pevné víře.

( TEXT NOVÉNY v anglickém originálu)

Nico Bussoli – Nuova Bussola Quotidiana