Kardinál Burke? Jen za zavřenými dveřmi

Církev mostů a milosrdenství, církev vstřícnosti vykazuje za dveře kardinála. Burkeho. Proč? Prý se nelíbí kněžím.

Noviny v Brindisi vystrčily za dveře amerického kardinála způsobem tak hanebným a pokořujícím, jakého je schopen jen dominantní klerikalismus.

Konzervativní kardinál se nezamlouvá kněžím, napsal Deník v Puglii. V Catenaggio: Zrušena mše amerického preláta ohlášená v katedrále. Faráři vyslovili rozpaky nad jeho postojem proti papeži Františkovi.

Dómský farář nejdříve chrám propůjčil s podmínkou sine qua non, že mše nebude v latině a bude sloužena pouze jako soukromá. To znamená, že by se jí mohli účastnit jen organizátoři, čili mše za zavřenými dveřmi.

Mezi místním duchovenstvem vznikla větší panika než z viru: panika z obávané a nebezpečné latinské mše, protože místní biskup Domenico Caliandro se ze všech sil staví proti tradici a proti všem místním hnutím, která by ještě chtěla mši podle Summorum Pontificum.

Kurie se pokoušela ospravedlnit tento krok, protože údajně scházelo biskupovo nihil obstat. Skutečnost byla taková, že Burke za takových podmínek svou účast sám odřekl. Den na to to novináři hodnotili jako vítězství místního duchovenstva. Další den uspořádal onen opatrný biskup v ve své katedrále besedu s valdenskými na téma imigrace.

Chiesa e post concilio