Islám vraždí na náměstí

                                      P.  Roberto Malgestini      Mahmoudi Ridha

Vrah Mahmoudi Ridha chtěl své oběti uřezat hlavu. Svědčí o tom hluboká rána na krku. Soudní znalec Giovanni Scola, který prováděl pitvu, označil čin za nedokončený pokus o uřezání hlavy proseknutím krční páteře.

Známý znalec koránského zákona prohlásil, že záměrná snaha uřezat nevěřícímu hlavu je typická pro islámské exekuce, které postupují podle súry 47.4: Když potkáte v boji někoho z těch, kteří jsou nevěřící, řežte ho na krku, dokud nezpůsobíte smrt.

„Kněz zemřel jako pes, bylo to správné“, řekl vrah v úterý ráno, když opakovaně zranil Roberta Malgesiniho na náměstí Sv. Rocha v centru města Como.

Odborník zdůraznil tento urážlivý termín jako pro vraha velmi důležitý, protože muslimové nazývají nevěřící notoricky „psi“. (Verš 7.176).

Podle mínění papeže Františka byl vrah „osoba s nemocnou hlavou“.

Policie však žádnou duševní poruchu nezjistila, pachatel nikdy takovými problémy netrpěl. Vycházejí však najevo vazby mezi teroristy a mešitami, kterých je v Itálii jak naseto. Lombardie je něco jako hnízdo zmijí, plná militantních islamistů. Jen v samotném Como jsou tři mešity a tři islámská kulturní střediska. Podobně je tomu v Piemontu, Emilia Romana a ve Venetu. V Itálii je kolem jednoho tisíce ilegálních mešit, z toho 65 je v Lombardii. V roce 2005 byl z Como vyhoštěn Tunisan Litayem Amor Ben Chedl pro ilegální aktivity džihádu. Byl viceprezidentem asociace islámské kultury.

Vrah P. Roberta se sám přihlásil na policii. Chystá si obranu. Začíná měnit své výpovědi. Ve věznici musel být přemístěn, protože hrozilo nebezpečí, že ho napadnou spoluvězni, kteří si zavražděného kněze velice vážili.

V sobotu sloužil kardinál Konrad Krajewski mši na jeho památku a řekl, že papež oběť velice chválil jako mučedníka, který dal život za své přátele.

Chiesa e post concilio.