Forum o zdraví ve Vatikánu

                                                       16. 4. 2021

Vatikán pořádá Fórum o zdraví s převahou kontroverzních a vysloveně protikřesťanských osob

(Všimněte si na obrázku, který paroduje obraz Stvoření ze Sixtinské kaple, také tmavé kůže „Adama“ a duhového kruhu v koutě)

Na této akci budou přítomni lékaři, vědci v oblasti etiky, náboženští vůdci, obhájci práv pacientů, tvůrci politiky, filantropové a vůdci veřejného mínění, aby diskutovali o nejnovějších objevech v medicíně, zdravotní péči a prevenci, stejně jako o antropologickém významu a kulturním dopadu technologického pokroku. Organizátoři rovněž zdůrazní rozhovory na téma: „Přemostění vědy a víry“, jehož cílem je prozkoumat společné rysy náboženství a duchovna ve vztahu ke zdraví a pohodě, a rovněž zkoumat vztah mezi myslí, tělem a duší. Diskuse se obrátí k smyslu bytí člověka a bude hledat oblasti konvergence mezi humanitními a přírodními vědami.

Na závěr konference papež František pošle účastníkům video zprávu. Pozvánka k účasti je adresována kněžím, zdravotnickým a pastoračním pracovníkům i studentům pontifikálních a katolických univerzit po celém světě.

 S hrůzou jsem také četl na webových stránkách Church Militant, že na akci – pořádané Papežskou radou pro kulturu, jako V. mezinárodní konference s názvem: „Exploring the Mind, Body & Soul. Jak inovace a nové doručovací systémy zlepšují lidské zdraví“, která se uskuteční ve virtuálním formátu od 6. do 8. května – bude kromě věrohodných představitelů lékařské vědy přítomno i mnoho ateistů, propagátorů potratů a pansexuality, i představitelů new age.

 Nebude scházet generální ředitel společnosti Pfizer Albert Bourla a generální ředitel Moderna Stéphane Bancel – obě farmaceutické společnosti vyrábějící COVID-19 experimentální očkovací látky  stejně jako pro-LGBT supermodelka Cindy Crawford, lesbická zpěvačka K. D. Lang z obálky Vanity Fair a mimo jiných, jako řečník slavný doktor Fauci a Chelsea Clintonová, známá svými sympatiemi k LaVeyově „Církvi Satana“ (které blahopřála na Twitteru) a vzhledem k tomu, že jde o odbornici na „reprodukční zdraví“ a nadšenou zastánkyni Planned Parenthood, stává se tento zmatek přímo hrůzou…

Pak musíme také vzít v úvahu, že jsou zde pouze dva katoličtí představitelé proti nadbytku protikatolických, kteří odmítají úctu k životu ve všech jeho aspektech; je těžké pochopit, jak lze prohloubit skutečnou duchovní dimenzi člověka, vytvořenou k obrazu Boha-Trojice a orientovanou na Něho. Na druhou stranu vidíme „holistický“ přístup k člověku a jeho zdraví, příliš často formovaný parametry neslučitelnými s katolickou vírou.

Společným tématem tří dnů konference bude mimo jiné encyklika životního prostředí Laudato Si ‚; a mezi deseti uvedenými cíli Papežská rada pro kulturu neodkazuje ani jednou na Boha a na katolickou církev.

Jak dlouho bude Vatikán, sídlo katedry sv. Petra hostit protikřesťanská shromáždění? Jak to definovat jinak?

Pramen: Chiesa e post Concilio