Filipíny sužují démoni

                                                                 6 . 9. 2019     

Zatím co film „The Exorcist“ Williama Friedkina získal první cenu v soutěži stovky hororů, kterou pořádal magazín HitFix, a zatím, co generál jeziuitů prohlašuje, že Satan je pouze smyšlenka, z Filipín přichází zpráva, že tamní katolická církev naléhavě hledá exorcisty. Arcidiecéze Manila vyhlašuje poplach pro nedostatek specializovaného personálu, který by pokryl jeho rostoucí potřebu. Pater José Syquia, exorcista, poslal biskupské konferenci na Filipínách dopis s velmi naléhavou žádostí o pomoc pro nedostatek personálu v příslušném diecézním oddělení, které bylo otevřeno v roce 2006.

I s ním je v oddělení pět pracovníků, kteří mají působit na teritoriu 86 diecézí, kde, jak tvrdí otec Syquia, případy posedlosti se nesmírně rozmnožily a dosáhly ročně počtu kolem 200.

Diecézní tým je složen také z advokátů, lékařů, psychologů; řešení jednoho případu může trvat hodiny až měsíce, jedno sezení bývá nedostačující. P. Syquia žádal biskupy, aby v každé diecézi byl alespoň jeden exorcista, neboť počet případů posedlosti narůstá. Potřební jsou také terapeuti a odborníci na spiritismus a magii, která má za následek, že usnadňuje vstup démonů do postižených osob.

Mateo Orlando, La Fede Quotidiana