…toho píseň zpívej!

                                                         2. 9. 2016

Ve stejnou dobu, kdy Viminal (prezidentský palác) podával zprávu o nové vlně migrantů, kteří se dobývají do Itálie (je jich 13 000 za pouhé čtyři dny: přibylo jich už letos 145 000, zatímco v roce 2015 jich bylo celkem 103 000), právě v tu dobu papež Bergoglio ustanovil nové sociální dikasterium a sám se ujal vedení jeho „sekce migrantů“, aby co nejvíce umocnil svůj nátlak na zboření evropských hranic.

Emigrace je pro něho něco jako víc než posedlost, je to nové ideologické dogma, kterým nahrazuje dvoutisícileté pilíře katolické církve.

Nezajímá ho skutečnost, že emigrace je sama o sobě tragédie, která by měla být zažehnána (jak pro země, odkud vychází, tak pro země, kam směřuje).

Také jako ho nechává lhostejným sociální krize našeho státu, je lhostejný k nesmírnému problému muslimské imigrace, která proudí do Evropy, není schopna asimilovat naše hodnoty a je velmi nakloněna šířit své hodnoty násilím a terorem.

Bergogliánská propagace nediferencované migrace začala v červenci 2013 jeho cestou do Lampadusy (která byla jakoby pozvánkou odrazit od afrických břehů a pro Itálii byla zvláště devastující).

Poslední číslo Limes věnované imigraci odhaluje novinku roku 2016: Itálie už není zemí tranzitní, ale také cílovou. Osa Bergoglio – levice nejen celý problém podceňuje, ale co je horšího, pokládá ho za velmi pozitivní. V březnu Bergoglio připustil, že dochází fakticky k „arabské invazi“, která však není samotná nic negativního. Vychvaloval přitom všemi způsoby islám a katolíky Západu průběžně zahrnuje ustavičným obviňováním. Jak se zdá, Bergoglio sleduje nihilistický projekt zničení identity národů a samotné církve, ve které jsme již tři roky svědky radikálního zvratu vedení.

Církev vzhůru nohama

Až do Jana Pavla II. a Benedikta XVI. po celá dvě tisíciletí katolické tradice bylo její základní poslání duchovního charakteru (věčná spása) – v centru jejího úsilí a práce. Evangelizace čelila zpohanštění celých národů a obrana života a rodiny jako základů lidstva, na které útočí moderní ideologie.

S Bergogliem nastupuje odchod od toho, co je duchovní a nadpřirozené, a na scénu přicházejí světská témata surové jihoamerické teologie osvobození (převařený katokomunismus).

Bergoglio totiž udržuje bratrské styky se všemi pohlaváry jihoamerické levice, počínaje od Moralese, který mu věnoval krucifix se srpem a kladivem, a konče brazilskou Dilmou Rouseffovou, která byla právě odvolána z funkce prezidentky a čelí vládnímu obvinění. (Leonardo Boff, jeden z otců teologie osvobození potvrdil, že argentinský papež napsal osobní dopis na podporu Rousseffové.

A co horšího, Bergogliovi lichotí magnáti nového amerického kapitalismu, kteří podporují křížová protikatolická tažení a ideologii „politicaly correct!

Poutě těchto laicistikých postav do Vatikánu se netrhnou. Jedním z posledních byl Mark Zuckerberg, zakladatel facebooku.

22. ledna byl na řadě Tim Cook, šéf firmy Apple, který přinesl Bergogliovi tučnou výslužku (pecunia non olet). S příspěvkem na „charitativní díla“ se dostavil dokonce Leonardo Di Caprio. Bergoglio přijal také šéfa Googlu Erica Schnidta a – koncem února – Kevina Systroma, zakladatele Instagramu.

Argentinský papež však zavírá dveře před chudými příbuznými Asia Bibi, křesťanské matky odsouzené v Pákistánu pro svou víru k smrti, když přijeli do Evropy hledat pomoc a podporu, a Bergoglio jim neposkytl ani soukromou audienci ani prostor pro veřejnou výzvu.

Ale pro miliardáře a VIP(*) má vždy dveře dokořán. Z nich nejmocnějším je pověstný spekulant George Soros.

Papež a Soros

Když uvážíme „projekty“, které Soros podporuje a financuje, je možno ho bezpečně označit za nepřítele katolické církve. Na světlo se dostaly především dvě jeho bitvy, které odhalili hackeři mezi množstvím dokumentů jeho Open Society: Je to podpora potratů a LGBT a dále „boj proti tzv. islamofobii“.

Válčí také ve prospěch imigrace do Evropy, aby byla pokládána za „nový standart normality“.

Vynořilo se také na povrch, že Soros mocně zasahuje, aby se změnily priority v katolické církvi USA a aby se američtí biskupové připojili k Bergogliovi. Cílem je vynést do prezidentského úřadu Hillary Clintonovou, kterou Soros sponzoruje.

Změnit priority katolické církve znamená dát stranou témata o rodině a životě, a rozvinout témata sociální, tak drahá liberálům a levici.

Jiní potentáti se po desetiletí snažili ovlivňovat katolíky a hierarchii, aby zvrátili katolickou nauku. Nyní však poprvé mají nejlepšího spojence v biskupovi Říma.

Moskyti a mučedníci

Z Bergogliovy církve zmizely „nezměnitelné principy“ a dokonce i na svátosti a mravní zákon dopadly těžké rány. Ale naopak jako neoddiskutovatelné pravdy byly vyneseny imigrace a katastrofální eko -prostředí.

Včera např. slavil Bergoglio Světový den modliteb za péči o stvoření. Není to světový den modliteb za pronásledované a masakrované křesťany, ale za ochranu před moskyty a za sítě, kterými se již zabýval ve své ekologické encyklice.

Je to ono nové náboženství země s vůní New Age,tzn. gnostické, které již slavilo svůj triumf na fasádě baziliky sv. Petra v monstrózní projekci opic.

Ve svém poselství ke včerejšímu dni žádá Bergoglio „ekologické obrácení“. V epoše velkého odpadlictví, kdy celé národy zapomínají na Boha, Bergoglio – náměstek Boha nikoliv katolického (podle svých vlastní slov) – požaduje místo obrácení k Ježíši Kristu „obrácení ekologické“.

Papež Bergoglio – který se varuje obnovit volání svých předchůdců tváří v tvář miliardě potratů za 20 let, vyzývá, abychom se káli za zlo, které jsme způsobili zemi tím, když např. netřídíme odpadky, používáme pohárky z plastu a nepoužíváme veřejnou dopravu, ale svou vlastní (jeho vlastní příklady).

Z těchto hříchů je třeba se vyznávat a jich litovat, říká papež, který v Amoris laetitia uložil ad acta smrtelné hříchy provždy odsouzené evangeliem.

Jak je vidět, změna priorit je závratná. Když Benedikt XVI. zahájil svůj pontifikát, hřímal proti „diktatuře relativismu“. Právě v tomto nihilistickém a protikřesťanském režimu sklízí Bergoglio ovace.

Antonio Socci,   Lo Straniero 2. září 2016

(*) anglická zkratka pro „okruh vlivných osob“.