Šokující akce Vatikánu

                                 14. 1. 2017

 

Stalo se něco neuvěřitelného: Vatikán si pozval Paula R. Ehrlicha, „otce“ hnutí „kontroly porodnosti“. Již jako docent biologie na Stanford University napsal knihu Populační bomba, která obsahuje katastrofické předpovědi a nepravdivá fakta. Podle jeho prognóz měly již zemřít hladem stamilióny lidí a do roku 1990 měla zemřít hladem populace poloviny USA, Indie a Číny a v roce 2000 měla přestat existovat Anglie. Skutečnost usvědčila tyto prognózy jako absolutně falešné a neopodstatněné.

Prof. Ehrlich se neomezil jen na tyto věci: zastával v průběhu své kariéry morálně nepřijatelné postoje jako selektivní potraty, vraždění dětí a masovou násilnou sterilizaci jako „legitimní“ metody na zastavení růstu populace, které pokládal za lepší než přelidnění. A je o tom dodnes přesvědčen.

Právě on vystoupí na konferenci pod titulem Biologický zánik, kterou pořádá Papežská akademie 27. února až 1. března. Podle názoru organizátorů existuje neudržitelný nepoměr mezi světovou populací a potravinami, které je země schopna vyprodukovat.Pokud se nepodniknou účinné kroky proti globální klimatické změně, bude zničeno 40% biologické podstaty naší planety do konce tohoto století, především botanických druhů. Připravená brožura mluví v termínech jako sociální spravedlnost, morálnost a přežití.

Přednáška prof. Ehrlicha se soustředí na otázku jak zachránit svět přírody.

Toto pozvání se setkalo s ostrou kritikou předsedy Population Research Institute Stevena Moshera:

Ehrlichovy názory jsou přehnané a zcela mylné tak jako jeho předpovědi o demografické explozi. Z jakého důvodu má Vatikán poskytovat prostor pro tohoto laického proroka klamu, to mi vůbec nejde na rozum, prohlásil Mosher v LifeSiteNews. Je zde velký počet katolických vědců, jejichž názory založené na faktech si zaslouží, aby byly církví oceněny. A kdo bude dále na řadě? Pozvat Raul Castra, aby promluvil o lidských právech?

Jsou zde další znepokojující precedenty: V roce 2015 prof. Margareta Archerová, předsedkyně Papežské akademie pro sociální věci, ostře kritizovala velmi zasloužilé Centrum pro rodiny a Institut pro lidská práva za to, že pozorně monitorují aktivity OSN. Kancléř papežské akademie biskup Marcelo Sanchez Sorondo byl aktivisty pro life obviněn, že nekriticky podporuje agendy OSN včetně potratů a kontroly porodnosti. Minulý rok Sorondo pozval prezidentského kandidáta USA demokrata Bernie Sanderse, přesvědčeného potratáře, na konferenci o Sociálním řádu.

Co se to vlastně ve Vatikáně děje? Viz také OSN

                                                             Antikrist podle Solovjova

Corrispondenza Romana, MF