Škola diktátorů pod vedenim Klause Schwaba

Jak je možné, že se více než sto devadesát vlád na celém světě nakonec vypořádalo s „pandemií“ Covid-19 téměř stejným způsobem – všude jsou nyní na denním pořádku blokády, požadavky na masky a očkovací průkazy? Odpovědí může být škola Young Global Leaders, kterou založil a vede Klaus Schwab ze Světového ekonomického fóra a kterou na své cestě na vrchol navštěvuje mnoho dnešních vrcholných politických představitelů.

Německý ekonom, novinář a spisovatel Ernst Wolff prozradil ve videu německého podcastu Corona Committee některá fakta o Schwabově škole Young Global Leaders, která jsou důležitá pro pochopení světových událostí během pandemie. Ačkoli je Wolff známý především jako kritik globalistického finančního systému, v poslední době se zaměřuje na odhalování toho, co považuje za skrytou agendu, která stojí za opatřeními namířenými proti Sovětskému svazu, jež se uplatňují po celém světě.

Tajemné začátky

Příběh začíná u Světového ekonomického fóra (Wef), nevládní organizace, kterou založil německý ekonom a strojní inženýr Klaus Schwab v roce 1971 ve Švýcarsku, když mu bylo pouhých 32 let. Veřejnosti je Wef známý především díky každoročním lednovým konferencím ve švýcarském Davosu, na nichž se setkávají političtí a obchodní představitelé z celého světa, aby diskutovali o aktuálních otázkách. Dnes je jednou z nejdůležitějších světových sítí globalistické mocenské elity, kterou financuje přibližně tisíc nadnárodních korporací.

Wef, který se původně až do roku 1987 jmenoval Evropské fórum managementu, dokázal na svém prvním setkání v únoru 1971 shromáždit 440 vedoucích pracovníků z jednatřiceti zemí, což, jak Wolff zdůrazňuje, byl nečekaný úspěch pro člověka, jako byl Schwab, který měl předtím jen velmi málo mezinárodních nebo profesních zkušeností. Wolff se domnívá, že důvodem mohou být kontakty, které Schwab navázal během svého univerzitního studia, včetně studia s nikým jiným než s bývalým poradcem pro národní bezpečnost a ministrem zahraničí Henrym Kissingerem. Wolff také poukazuje na to, že v době, kdy tam Schwab působil, plánovala Harvard Business School své vlastní manažerské fórum a je možné, že Harvard nakonec pověřil jeho organizací právě jeho.

Zpočátku se na fóru scházeli pouze lidé z podnikatelské sféry, ale zanedlouho začalo přitahovat politiky, významné mediální osobnosti (včetně BBC a CNN) a dokonce i celebrity.

Mladí globální lídři společnosti Schwab. Inkubátor pro velký reset?

V roce 1992 založil Schwab paralelní instituci, školu Global Leaders for Tomorrow, která byla v roce 2004 přejmenována na Young Global Leaders. Účastníci školy musí požádat o přijetí a poté projdou přísným výběrovým řízením. Již mezi členy prvního ročníku školy v roce 1992 bylo mnoho těch, kteří se později stali významnými liberálními politickými osobnostmi, například Angela Merkelová, Nicolas Sarkozy a Tony Blair. V současné době tuto školu absolvovalo přibližně 1 300 absolventů a seznam absolventů obsahuje několik jmen těch, kteří se stali vedoucími představiteli zdravotnických institucí svých zemí. Čtyři z nich jsou bývalí nebo současní ministři zdravotnictví v Německu, včetně Jense Spahna, spolkového ministra zdravotnictví od roku 2018. Philipp Rösler, ministr zdravotnictví v letech 2009 až 2011, byl v roce 2014 jmenován generálním ředitelem Wef Schwabem.

Na seznamu školy jsou také Jacinda Ardern, premiérka Nového Zélandu, jejíž přísná blokovací opatření ocenily světové zdravotnické orgány, Emmanuel Macron, prezident Francie, a Sebastian Kurz, donedávna rakouský kancléř; Viktor Orbán, předseda maďarské vlády, Jean-Claude Juncker, bývalý lucemburský premiér a předseda Evropské komise, a Annalena Baerbocková, předsedkyně německých Zelených, která byla první kandidátkou strany na kancléřku v letošních spolkových volbách a stále se uchází o post nástupkyně Merkelové. Na seznamu je také kalifornský guvernér Gavin Newsom, který byl vybrán do ročníku 2005, a také bývalý prezidentský kandidát a současný ministr dopravy USA Peter Buttigieg, který byl vybrán do ročníku 2019. Všichni tito politici, kteří byli v posledních dvou letech v úřadu, upřednostňovali tvrdé reakce na pandemii Covid-19 a také výrazně posílili moc svých vlád.

Seznam absolventů školy se však neomezuje pouze na politické představitele. Najdeme zde také mnoho kapitánů soukromého průmyslu, včetně Billa Gatese z Microsoftu, Jeffa Bezose z Amazonu, Richarda Bransona z Virginu a Chelsea Clintonové z Clinton Foundation. Všichni opět vyjádřili podporu celosvětové reakci na pandemii a mnozí z nich díky přijatým opatřením dosáhli značných zisků.

Wolff je přesvědčen, že lidé, kteří stojí za Wef a školou Global Leaders, skutečně rozhodují o tom, kdo se stane politickým vůdcem, i když zdůrazňuje, že si nemyslí, že by o tom rozhodoval sám Schwab, ale že je pouze prostředníkem. Poukazuje také na to, že mezi absolventy školy jsou nejen Američané a Evropané, ale také lidé z Asie, Afriky a Jižní Ameriky, což svědčí o tom, že její působnost je skutečně celosvětová.

V roce 2012 založil Schwab spolu s Wef další instituci, Global Shapers Community, která sdružuje lidi z celého světa s vůdčím potenciálem ve věku do 30 let. Tímto programem dosud prošlo asi deset tisíc účastníků a pravidelná setkání se konají ve čtyřech stech městech. Wolff se domnívá, že jde o další zkušební prostor, kde jsou vybíráni, prověřováni a připravováni budoucí političtí vůdci, než se dostanou do světového politického aparátu.

Wolff upozorňuje, že jen velmi málo absolventů školy Global Leaders uvádí tento titul ve svém životopise. Říká, že ji viděl pouze v jednom případě, a to u německého ekonoma Richarda Wernera, známého kritika establishmentu. Wolff naznačuje, že škola zřejmě chce do svých řad zařadit i kritiky systému. Mezi jejími absolventy je také jméno Gregora Hackmacka, německého šéfa Change.org, který byl v ročníku 2010. Wolff se domnívá, že je to proto, že se organizace chce prezentovat jako spravedlivá a vyvážená, ačkoli chce také zajistit, aby se její kritici omezili na řízenou opozici.

Další společnou vlastností absolventů programu Global Leaders je, že většina z nich měla předtím, než se dostali do vedoucích pozic, kromě účasti v programu velmi chudý životopis, což by mohlo naznačovat, že právě jejich spojení s institucemi Schwab je rozhodujícím faktorem pro nastartování jejich kariéry. Nejvíce je to patrné, když jsou absolventi školy veřejně dotazováni na otázky, o kterých nebyli předem vyškoleni, takže jejich snaha najít odpovědi je často zcela zřejmá. Wolff tvrdí, že jejich role by měla být pouze rolí mluvčích těch, kteří stojí ve stínu za nimi.

Schwabovi Yesmeni v akci

Vzhledem k rostoucí nespokojenosti s opatřeními proti Kovidům, která zavedli absolventi školy, kteří jsou nyní vedoucími představiteli státu, se Wolff domnívá, že je možné, že tito lidé byli vybráni pro svou ochotu udělat vše, co se jim řekne, a že byli vycvičeni k selhání, aby následný odpor mohl být využit k ospravedlnění vytvoření nové formy globální vlády. Wolff si všímá, že politici s jedinečnými osobnostmi a silnými, originálními názory se stávají vzácností a že charakteristickým znakem národních vůdců v posledních třiceti letech je jejich odevzdanost a dodržování rigidní globalistické linie diktované shora. To se projevilo zejména v reakci většiny zemí na pandemii.

Určit, jak přesně škola funguje, je obtížné, ale Wolffovi se o tom podařilo něco zjistit. V prvních letech se členové každé třídy setkávali několikrát během roku, včetně desetidenního „vzdělávání vedoucích pracovníků“ na Harvard Business School. Wolff věří, že díky setkávání se spolužáky a zapojení do širší sítě navazují absolventi kontakty, na které se mohou v další kariéře spolehnout. V současnosti program školy zahrnuje kurzy, které se konají v průběhu pěti let v nepravidelných intervalech, které se v některých případech mohou překrývat s počátky politické nebo profesní kariéry některých účastníků, což znamená, že budou Davos navštěvovat pravidelně. Například Emmanuel Macron a Peter Buttigieg byli pro tuto školu vybráni před necelými pěti lety.

Globální síť bohatství a vlivu

Absolventi školy Young Global Leaders a předtím Global Leaders for Tomorrow mají dobrou pozici, protože mají přístup k síti kontaktů Wef. V současné správní radě fondu Wef zasedají takové osobnosti jako Christine Lagardeová, bývalá výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu a současná prezidentka Evropské centrální banky, jordánská královna Rania, kterou časopis Forbes zařadil mezi sto nejvlivnějších žen světa, a Larry Fink, generální ředitel společnosti BlackRock, největší mezinárodní firmy pro správu investic, která ročně spravuje přibližně devět bilionů dolarů. Když Wolff sleduje vazby mezi absolventy školy, vidí, jak se na sebe navzájem spoléhají při podpoře svých iniciativ i dlouho poté, co se zúčastnili programů Global Leaders.

Wolff se domnívá, že mnohé elitní univerzity hrají roli v procesu, který určuje Wef, a neměly by být nadále považovány za subjekty působící mimo oblast politiky a ekonomiky. Jako příklad uvádí Harvard Business School, která od dárců dostává miliony dolarů ročně, a Harvard School of Public Health, která byla přejmenována na Harvard TH Chan School of Public Health poté, co získala 350 milionů dolarů od hongkongského miliardáře Geralda Chana. Totéž platí pro Johns Hopkins School of Public Health, která se v roce 2018 stala Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health poté, co jí mediální magnát Michael Bloomberg věnoval 1,8 miliardy dolarů.

Podle Wolffa vliv Wef dalece přesahuje ty, kteří prošli programy Global Leaders a Global Shapers, protože počet lidí, kteří se účastní každoročních konferencí v Davosu, je mnohem větší, než si mnozí myslí. Tvrdí, že na akci každoročně přiváží účastníky kolem 1 500 soukromých letadel, která přetěžují švýcarská letiště.

Spojenectví mezi velkými podniky a vládami

Hlavním cílem činnosti Wef je podle Wolffa usnadnit a podpořit spolupráci na vysoké úrovni mezi velkými podniky a vládami jednotlivých zemí, což se již nyní děje. Právnička Viviane Fischerová, další účastnice podcastu Korunního výboru, upozorňuje, že britská společnost Serco zajišťuje pro britskou vládu léčbu migrantů a kromě mnoha svých aktivit provozuje také věznice po celém světě.

Pozoruhodný je také mezinárodní dosah farmaceutického průmyslu: Wolff připomíná, že například absolvent programu Global Leaders Bill Gates prostřednictvím iniciativ své nadace v oblasti veřejného zdraví v Africe dlouho před vypuknutím pandemie obchodoval se společností Pfizer, jedním z hlavních výrobců kontroverzní vakcíny proti klíšťové encefalitidě na bázi mRNA.

Možná ne náhodou se Gates stal hlavním podporovatelem vakcín Covid od doby, kdy byly k dispozici, a Wall Street Journal uvedl, že jeho nadace získala na „sociálních výhodách“ z distribuce vakcín přibližně dvě stě miliard dolarů ještě před začátkem pandemie. Lze si jen představit, jaké jsou dnes její zisky z vakcín.

Digitální technologie, které jsou dnes všudypřítomné, hrají významnou roli i v globálních projektech elity. Wolff poukazuje na to, že společnost BlackRock, kterou vede absolvent Global Leaders Larry Fink, je v současnosti největším poradcem světových centrálních bank a již více než třicet let shromažďuje údaje o světovém finančním systému, takže má nepochybně lepší znalosti o fungování systému než samotné centrální banky.

Podle Wolffa je jedním z cílů současné politiky mnoha vlád zničit podnikání malých a středních podnikatelů, aby nadnárodní společnosti se sídlem v USA a Číně mohly monopolizovat podnikání všude.

Zejména společnost Amazon, kterou donedávna vedl absolvent programu Global Leaders Jeff Bezos, dosáhla obrovských zisků díky blokovacím opatřením, která zničila střední třídu.

Wolff tvrdí, že konečným cílem této nadvlády velkých platforem je zavedení digitální bankovní měny. Jen v posledních měsících navrhlo čínské Mezinárodní finanční fórum, podobně jako Wef, zavedení digitálního jüanu, který by zase mohla internacionalizovat síť měn Diem založené na blockchainu.

Zajímavé je, že Diem je nástupcem kryptoměny Libra, kterou poprvé oznámil Facebook Marka Zuckerberga, což naznačuje, že se diskutuje o globální měně, která přesáhne sílu dolaru nebo jüanu a bude spravována prostřednictvím spolupráce čínských, evropských a amerických obchodních sítí.

Rada

Wolff tvrdí, že konečným cílem této nadvlády velkých platforem je zavedení digitální bankovní měny. Právě v posledních měsících navrhlo čínské Mezinárodní finanční fórum, podobně jako Wef, zavedení digitálního jüanu, který by zase mohla internacionalizovat měnová síť Diem založená na blockchainu.

Zajímavé je, že Diem je nástupcem kryptoměny Libra, kterou poprvé oznámil Facebook Marka Zuckerberga, což naznačuje, že se diskutuje o globální měně, která přesáhne sílu dolaru nebo jüanu a bude spravována prostřednictvím spolupráce čínských, evropských a amerických obchodních sítí.

V dozorčí radě Mezinárodního finančního fóra zasedají taková jména jako Christine Lagardeová z Wef, Jean-Claude Trichet, bývalý prezident Evropské centrální banky, a Horst Köhler, bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu.

Wolff dále vysvětluje, že zavírání a následné záchranné akce, k nimž došlo v posledních dvou letech po celém světě, přivedly mnoho zemí na pokraj bankrotu. Aby se vlády na celém světě vyhnuly hospodářské katastrofě, využily 650 miliard zvláštních práv čerpání (SDR), což jsou dodatečné devizové rezervy spravované Mezinárodním měnovým fondem.

Po jejich vypršení se vlády samy ocitnou ve svízelné situaci, a proto se zavedení digitální měny stalo náhlou prioritou, což mohl být celou dobu skrytý účel odstávek.

Wolff uvádí, že dvě evropské země jsou již připraveny začít používat digitální měnu: Švédsko a Švýcarsko. Možná není náhodou, že Švédsko v důsledku pandemie prakticky nezavedlo žádná blokovací omezení, zatímco Švýcarsko přijalo jen velmi mírná opatření. Wolff se domnívá, že důvodem může být to, že obě země nemusely své ekonomiky zhroutit blokovacími opatřeními, protože byly připraveny začít používat digitální měnu ještě před začátkem pandemie.

Tvrdí, že se možná chystá nová série blokád, která povede k zániku světových ekonomik, k masové nezaměstnanosti, zavedení všeobecného základního příjmu a používání digitální měny spravované centrální bankou. Tato měna by mohla mít omezený rozsah, a to jak z hlediska zboží, za které ji mohou jednotlivci utratit, tak z hlediska časového rámce, v němž ji lze utratit.

Wolff dále poukazuje na to, že inflace, k níž v současné době ve světě dochází, je nevyhnutelným důsledkem skutečnosti, že vlády jednotlivých zemí po půjčkách od centrálních bank vložily do světové ekonomiky za necelé dva roky přibližně 20 bilionů dolarů. Zatímco předchozí záchranné programy byly zaměřeny na trhy, poslední kolo je zaměřeno na obyčejné lidi a v důsledku toho zvyšuje ceny produktů, za které obyčejní lidé utrácejí své peníze, jako jsou potraviny.

Demokracie byla zlikvidována

Z toho všeho lze podle Wolffa vyvodit závěr, že demokracie, jak jsme ji znali, byla v tichosti vymazána a že ačkoli se v našich zemích zatím udržuje zdání demokratických procesů, zkoumání fungování správy věcí veřejných ve světě ukazuje, že elita superbohatých a mocných jedinců fakticky ovládá vše, co se v politice děje, což se projevilo zejména v souvislosti s reakcí na pandemii.

Wolff tvrdí, že nejlepším způsobem, jak bojovat proti jejich návrhům, je jednoduše vzdělávat lidi o tom, co se děje, a přimět je, aby si uvědomili, že vyprávění o „supernebezpečném viru“ je lež, jejímž cílem je zmanipulovat je, aby přijali věci, které jsou v rozporu s jejich zájmy. Pokud by si to uvědomilo třeba jen 10 % běžných občanů a rozhodlo se jednat, mohlo by to zmařit plány elity a možná by se otevřel prostor pro to, aby běžní občané znovu získali kontrolu nad svým osudem.

Zdroj: rairfoundation.com

Na fotografii Klaus Schwab