Šílená logika

Učitel odmítá nazvat transgender studenta „oni“: nejprve suspendován, pak zatčen

Učitel irské katolické školy byl zatčen za to, že se po suspendaci, o níž rozhodl soud, sám prezentoval v ústavu. Učitel dostal zákaz vyučovat, protože odmítl oslovit transgender studenta zájmenem „oni“, a to i přes výslovnou žádost studenta a jeho rodičů na školu a dohodu podepsanou institucí o několik měsíců dříve. „Je šílenství, že budu odveden z této soudní síně na místo uvěznění, ale nevzdám se svého křesťanského přesvědčení,“ řekl po vynesení rozsudku.

Enoch Burke byl zatčen 5. září. Nadále svého žáka oslovoval „ty“, takže se jeho rodina obrátila na Soud, který mu dal za pravdu. Profesor byl suspendován, ale přesto pokračoval ve škole, než byl zatčen. Když policie dorazila do školy, učitel seděl v prázdné třídě „do práce“, uvádí Daily Mail . 

Řekl: „Jsem učitel a nechci jít do vězení. Chci být dnes ve třídě, tam jsem byl dnes ráno, když mě zatkli.“ Své studenty, které učí němčinu, historii a politiku a také debaty, prý miluje. „Miluji svou školu s jejím mottem “ Res Non Verba „, činy a ne slova, ale dnes jsem tu, protože jsem řekl, že nebudu říkat klukovi to, co bych nazval dívkou,“ řekl u soudu a dodal. : „Transgenderismus je proti mé křesťanské víře. Je to v rozporu s písmem, v rozporu s etikou irské církve a mé školy.