Schwab a jeho perspektivy

Ve dnech 29. a 30. března se v Dubaji konal Světový vládní summit 2022. V hlavním městě Spojených arabských emirátů jednali o tom, jak zavést nový světový řád. Moderátorka CNN Becky Andersonová zahájila setkání otázkou: „Jsme připraveni na nový světový řád?“. Jejím cílem bylo „utvářet budoucnost vlád“ a „vytvářet lepší budoucnost pro lidstvo“.

Mezi účastníky byli zakladatel Světového ekonomického fóra Klaus Schwab, výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová, generální tajemník OSN Antonio Guterres a generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

***

Zakladatel Světového ekonomického fóra Klaus Schwab na Světovém vládním summitu prohlásil: „Dějiny se skutečně nacházejí ve zlomovém bodě.“ Na cestě je hospodářská nestabilita, konflikty mezi světovými velmocemi a čtvrtá průmyslová revoluce.

Podle Schwaba dojde k systémovým a strukturálním změnám a globální dodavatelské řetězce, energetické a potravinové systémy budou hluboce ovlivněny.

Svět podle něj „musí nejen překonat škody, které Covid-19 způsobil naší ekonomice a společnosti, ale také čelit důsledkům nebezpečného střetu mezi hlavními světovými mocnostmi“.

Ať už se jedná o válku, kybernetický útok nebo součást velkého resetu, Schwab si je jistý, že v oblasti potravin, energie a globálních dodavatelských řetězců dochází k systémovým a strukturálním změnám.

Schwab poděkoval Spojeným arabským emirátům za to, že v listopadu hostily jeho Velké vyprávěcí setkání, a pochválil tuto zemi za vytvoření centra čtvrté průmyslové revoluce (4IR): „Při všech současných problémech na našem programu máme tendenci zapomínat, že se nacházíme uprostřed čtvrté průmyslové revoluce, která urychluje globální změny mnohem větším a rychlejším způsobem než předchozí tři revoluce. Jsem hrdý na to, že dubajská vláda ve spolupráci se Světovým ekonomickým fórem založila centrum čtvrté průmyslové revoluce, které je tak prozíravé. V době krize je úloha vlád důležitější a významnější než kdy jindy.

Cílem dubajského střediska je podle Schwaba „rychle identifikovat potenciál nových technologií a vytvořit pro tyto nové technologie nezbytné etické a politické rámce, aby se zajistilo, že budou zaměřeny na lidi a společnost“.

S odkazem na oblíbenou krizi globalistů – změnu klimatu – Schwab uvedl, že globálně propojené výzvy vyžadují globální a společnou reakci.

Schwab při mnoha příležitostech prohlásil, že čtvrtá průmyslová revoluce urychluje závod směrem k technokracii a následným systémům sociálního kreditu a že cílem bude „spojení naší fyzické, digitální a biologické identity“.

Hackovatelný člověk je na obzoru, nebo možná už tam jsme.

Zdroj:  sociable.co