Nedůstojná reakce Papežské akademie

Papežská akademie pro život není o nic méně než systém: místo aby uznala zaslouženou kritiku, diskredituje katolickou odbornici.


Zajímavý článek z Curch Militant. V blogu, uvedeny údaje o prapodivných proměnách na Institutu Jana Pavla II, které vyvolaly velký rozruch [ qui – qui – qui] PAV qui – qui – qui – qui – qui – qui – qui] ; sul card. Paglia [qui].  článků o zdravotní diktatuře a souvisejících tématech.
Autorka Obsah papežské publikace označila za „pozemskou utopii bez Boha“ a Vatikán ji v reakci na to osobně napadl.

Případ se týká doktorky Doyena Nguyena, lékařky, akademičky a morálního teoložky, která se specializuje na diagnostickou hematologii a bioetiku.

Její kritika se týká dokumentu Papežské akademie pro život nazvaného Humana communitas ve věku pandemie: nevčasné meditace o znovuzrození života, který označuje za text „bez Boha, bez Krista, bez církve, bez naděje a bez víry“.

V reakci na kritiku se Akademie na lékařku obořila v tweetu, v němž se vyhnula oslovení vědkyně-teoložky Dr. Nguyen: „Paní Doyen Nguyenová kritizuje Akademii na COVID19 jako ‚profesorka‘ na Angelicu. Učila však pouze jeden rok jako pozvaný host. Její titul profesorky @_Angelicum je stejně nesprávný jako celá její argumentace. Prosím, čtěte @PontAcadLife s ohledem na celý obsah, ne na části: http://academyforlife.va“

„Jedná se o dokument vydaný prestižním orgánem katolické církve, ale není v něm ani zmínka o křesťanství nebo křesťanech, natož o katolících,“ napsala Dr. Nguyen v eseji zveřejněné serverem LifeSiteNews.

Dr. Nguyenová reagovala na tweet Akademie takto: „Pravda mluví sama za sebe, bez ohledu na jakékoli útoky ad hominem. Proto není třeba, abych na takové útoky reagovala.“

Moje reakce,“ pokračovala lékařka, která je rovněž dominikánskou terciářkoui, „je v souladu s Kristovým učením (viz evangelijní vyprávění o Ježíšovi před velekněžími a Pilátem). V současné době jsem v USA, Řím jsem nadobro opustila na konci listopadu 2019. Na Angelicu už neučím. Lifesitenews mě nepožádali o aktualizovaný životopis, když mi navrhli napsat krátký článek na toto téma. Omylem použili můj starý životopis.“

Doktorka Nguyenová totiž v letech 2018 až 2019 vyučovala na Papežské univerzitě svatého Tomáše Akvinského, známé jako Angelicum, a zdůrazňuje, že její správný titul během výuky na Angelicu byl lektorka teologie.

Nguyenová je držitelkou dvou doktorátů: jednoho z medicíny (MD) a druhého z posvátné teologie (STD), což je nejvyšší katolický církevní titul v oblasti pokročilých teologických studií. Její práce jsou hojně publikovány v odborných časopisech, zejména na téma smrti mozku.

„Když vatikánský úřad odpovídá na kritiku argumenty ad hominem, jsou to jediné argumenty, které má?“ napsal na Twitteru vatikánský novinář Phil Lawler, který jako první zveřejnil kritický komentář k pandemickému dokumentu, v němž není ani jednou zmíněn Bůh, Ježíš Kristus, Duch svatý, církev, svátosti, modlitba, láska nebo slovo „křesťan“.

Dr. Nguyen říká: „Dokument Akademie jsem začala číst jako věřící katolík a vědec, který má k tomuto papežskému orgánu velkou úctu, ale zažila jsem intelektuální, morální a duchovní šok.“

V dokumentu, který má 4000 slov, se slovo „naděje“ objevuje pouze šestkrát, protože „se zdá, že dokument není schopen přinést další vývoj v této velmi důležité otázce“.

Zdá se, že místo toho, abychom „upírali svůj pohled“ na Krista, který je „předmětem naší naděje, nám dokument říká, abychom upírali svůj pohled na Amazonii“, říká dále Dr. Nguyen a cituje vizi Papežské akademie, podle níž by se „sen, který byl nedávno zamýšlen pro oblast Amazonie, mohl stát snem univerzálním“, který by „integroval a podporoval všechny její obyvatele a umožnil jim „dobře žít“.

„Je však možné,“ ptá se teoložka, „vkládat naději do něčeho, co patří ke stvořenému řádu, jakkoli idylický pozemský ráj to může být? Je taková utopie skutečným a nejvyšším dobrem pro lidstvo?“

„Podobně se hned na začátku dokumentu uvádí, že „jsme povoláni k odvaze k odporu“, a na straně 4, že jsme povoláni k „odvaze morálního obrácení“.“

Lékařka, hematopatoložka a odborník na nemoci krevních buněk, říká: „Proč tento dokument Papežské akademie není schopen přinést poselství naděje? Naděje předpokládá víru. Na sedmi stranách se slovo „víra“ objevuje pouze jednou, když se dokument zmiňuje o „strukturálních rozměrech našeho globálního společenství, které jsou utlačující a nespravedlivé a které chápání víry nazývá strukturami hříchu“. Zdá se být zcela jasné, že pokud chybí víra, chybí i naděje.“

„Dokument hovoří o morálním obrácení, které má přinést znovuzrození lidského společenství,“ ale „bez jediného slova o milosti; text ve skutečnosti naznačuje, že lidé mohou povstat vlastním úsilím, aby dosáhli obrácení, což je hereze, kterou církev odsoudila jako pelagianismus.“

„Nikde v dokumentu není zmíněno, že Bůh je naším konečným cílem, že Kristus je naší nadějí a že potřebujeme milost Ducha svatého jak pro naše obrácení, tak pro dobrý mravní život. Nikde není zmínka o církvi jako o udělovateli svátostí, které jsou zdrojem milosti“.

„Pomineme-li všechny tyto aspekty mlčením, jak se výzva Akademie k solidaritě, rovnosti a přístupu ke zdravotní péči pro všechny bez výjimky liší od výzvy sekulárních ideologií?“.

Dr. Nguyen vyvrací nedávnou výtku Papežské akademie pro život, že Bůh byl z dokumentu vynechán záměrně, aby byl přístupný širšímu publiku: „Skutečnost, že je dokument určen všem mužům a ženám, rozhodně není důvodem k tomu, aby byla jeho katolická identita zaděna nebo aby byla vynechána jakákoli zmínka o Bohu, Kristu, Duchu svatém a církvi.“

Dr. Nguyen tvrdí, že Vatikán navrhuje „redukcionistickou vizi pouhé pozemské utopie“, a upozorňuje, že „dokument měl muže a ženy vyzvat k následování Krista; měl nabídnout silné poselství naděje s bohatou eschatologickou vizí a potvrdit, že naše současné utrpení není hodno srovnání s budoucí slávou, která se na nás zjeví (Řím 8,18)“.

V otázce životopisu Dr. Nguyenové poté, co se s ní spojila organizace Church Militant, zveřejnil Lifesitenews opravu: „V biografické poznámce jsme uvedli, že Dr. Nguyenová přednáší na Papežské univerzitě svatého Tomáše Akvinského (Angelicum) v Římě, ale později jsme byli upozorněni, že Dr. Nguyenová od listopadu 2019 na Angelicu již nepůsobí. LifeSiteNews lituje této chyby.“

Již loni v červenci Church Militant poprvé upozornil, že vatikánský dokument o čínském viru se ani jednou nezmiňuje o Bohu, Ježíši Kristu, církvi, evangeliu, Bibli nebo svátostech.

PS:

V srpnu jsme informovali o obhajobě mluvčího Papežské akademie pro život Fabrizia Mastrofiniho, který uvádí, že publikace vyloučila Boha, aby oslovila „co nejširší publikum“. Jules Gomes – Zdroj –Fonte