Levicová bdělá stráž

27.listopadu 2015

Arcibiskup Luigi Negri v diecézi Ferrara Comacchio v italské oblasti Emilia Romana patří k významným postavám mezi evropskými biskupy. Italští spolubratři ho řadí mezi tradicionalisty. Opakovaně kritizoval progresivní návrhy o přijímání pro civilně sezdané rozvedené, stejně jako schvalování homo-svazků. Negri nejenže zastává pravou katolickou nauku a morálku, ale neohroženě odmítá také masonerii. Není divu, že má uvnitř církve i mimo ni řadu protivníků.

25. listopadu zahájil levicový list Fatto Quotidiano proti arcibiskupovi frontální útok. Církvi vysloveně nepřátelský deník pokládal za svou povinnost, aby vzal v ochranu papeže Františka proti jednomu z jeho biskupů, který mu údajně přál brzkou smrt. Větu takového obsahu měli zaslechnout nejmenovaní cestující z rozhovoru, který vedl arcibiskup Negri ve vlaku se svým sekretářem 28. října. Inkriminovaná věta měla znít: „Doufejme, že Panna Maria s ním udělá podobný zázrak jako s jiným“. Za tohoto „jiného“ si levicový deník dosadil pohotově papeže Lucianiho, který zemřel 33. den svého pontifikátu. Ale na tom nebylo dosti. Arcibiskup prý v telefonickém rozhovoru s novinářem Renato Farinou kritizoval jmenování Mattea Zuppiho a Corrado Lorefice za arcibiskupy v Bologni a v Palermu.

Farina mezitím dementoval, že by vůbec s Negrim vedl takový rozhovor, a oznámil zahájení právních kroků proti deníku Fatto Quotidiano.

Arcibiskup Negri se včera obrátil na svou diecézi s prohlášením, že článek FQ těžce uráží jeho důstojnost jako člověka i jako představitele církve. Deník hrubě porušil novinářskou etiku, když z domněnky novináře vyvodil jistotu.

Proti tradičnímu arcibiskupovi však vyrukovaly další sbratřené deníky: La Repubblica, vlajkonoš italské levice (pod vedením Scalfariho)napsala: „Šokující věta biskupa z Ferrary“ a La nuova Ferrara dokonce napovídá papeži, co by měl podniknout: „Odstoupení visí ve vzduchu!“

To je vlastně cíl, o který Bergogliovým zastáncům jde především!

Katholisches. info