Itálie, letadlová loď předurčená jako první cíl. Za obecné lhostejnosti

Níže uvedený článek Duc in altum může oprávněně vyvolat zděšení. Stejně jako Valli nejsme katastrofisté, ale to, co autoři tvrdí, je jen stěží napadnutelné. To jsou fakta, před kterými je nepochopitelná, neřkuli šílená, letargie naší místní a evropské politiky, nebo v horším případě lpění na jistých válečnických sklonech, zatímco ti, kteří si uvědomují situaci, jsou zděšeni. myslel na masakry obyvatelstva i na zničení království krásy a kreativity za šílené cíle amerických okupantů.


Itálie, letadlová loď předurčená jako první cíl. 

Za všeobecné lhostejnosti
CA Angoliho a P. Taufera

S Ruskem zavázaným vojensky distancovat NATO od Ukrajiny tím, že zaujme velmi silnou pozici v oblasti jaderného odstrašování a anglosaský svět a jeho satelity na druhé straně, odhodlané nevzdat se klíčového regionu, jako je Ukrajina, v nyní staletí stará Velká hra – založená na Mackinderových teoriích, které vidí Zemi, identifikovanou v Eurasii, jako protiklad k moři, ke kterému je anglosaský svět na základě geografie odkázán –, současné nebezpečí expanze nepřátelství Evropa se jeví jako důvěryhodné a skutečné.

Podíváme-li se na geografii Evropy, okamžitě nás upoutá pozornost naprosto zvláštní a strategická role protáhlé letadlové lodi ve Středozemním moři, kterou Itálie představuje, s osmi tisíci kilometry rozeklaného pobřeží, které je ideální pro umístění všech typů vodních a podvodních zbraní a souvisejících infrastruktury. A má to dobrý důvod: thalassokratické mocnosti, vítězové druhé světové války, měly od té doby na poloostrově přes 120 vojenských základen a osad, včetně strategických jaderných zbraní.

Zde se omezíme na zmínku jen toho nejdůležitějšího: základnu Aviano ve Friuli, která hostí hejna amerických stíhacích bombardérů akreditovaných s depozitem – pokud je známo – padesáti jaderných hlavic, které jimi mohou být přepravovány. Od května 2022 budou tato zařízení dostupná v nové verzi se zvýšenou ničivou kapacitou a možností startu na dálku od cílů. Je to největší americká letecká základna ve Středozemním moři s dovednostmi, které jdou daleko na východ. Nedaleko Brescie se nachází Ghedi, s ložiskem jaderných bomb těsně pod Avianem (přes čtyřicet, říká se) a nápadným rozmístěním F-35 a Tornádo se stejným posláním proniknout hluboko do nepřátelského území. Největší arzenál v Evropě, tvořený zbraněmi, bombami, raketami a obrovským množstvím výbušnin, se nachází v Camp Darby nedaleko Pisy; stačí vybavit obrněnou brigádu a byl to útočný logistický zdroj války v Jugoslávii v roce 1999. Americká šestá flotila kotví v Gaetě, operační velení v Neapoli, mluví se o čtyřiceti lodích, zatímco město Vicenza hostí 173. výsadkovou divizi USA, pět tisíc mužů připravených k použití. Sicílie je ještě důležitější: Sigonella v provincii Catania je hlavní americkou pozemní základnou ve Středozemním moři, odkud odlétají drony pro průzkumy na ukrajinském nebi a obří radarové letouny Awacs, ale Sigonella také vyniká tím, z pěti satelitních stanic světa (tzv. Jtagů) protiraketové sítě, zaměřených rovněž na vedení vojenských operací v blízkosti konfliktních zón. Asi padesát kilometrů odtud, v provincii Caltanissetta, v Niscemi byl před několika lety instalován jeden ze čtyř satelitních komunikačních systémů nazvaný Muos, který v planetárním měřítku strukturuje jedinou velitelskou, řídicí a komunikační síť mezi složkami americké válečné mašinérie. A Niscemi je přímo spojena s dalším podobným pólem ve Virginii pomocí optického vlákna.

Zastavme se zde a nakonfigurujme možný scénář: ten o zemi NATO, která byla nešťastně zapojena do ukrajinsko-ruské války. Podle článku 5 Severoatlantické smlouvy by se celé NATO mělo spojit s Ruskem. Střet by však mohl náhle nabýt extrémních konotací: současná americká jaderná doktrína ve skutečnosti počítá s prvním úderem maximálního preventivního zničení ( první úder) s použitím balistických raket namířených do ruského jaderného arzenálu a jeho infrastruktur. V každém případě je jasné, že Itálie je USA instrumentálně využívána jako eminentně protiruská letadlová loď a že její suverenita je jen zdánlivá. Vzhledem k tomu, že veškeré základny a související infrastruktury jsou Rusům v každém případě velmi dobře známé, je zřejmé, že Rusové, jen pár minut od potenciálního prvního úderu, aby se vyhnuli vlastnímu zničení, budou ve skutečnosti nuceni zasáhnout alespoň ty nejdůležitější základny s jadernou zbraní, o kterých můžeme věřit, že jsou již namířeny na konkrétní cíle.

Je otřesné uvažovat o nedostatečné informovanosti ze strany Italů a zejména všech politických stran, včetně samozvané opozice, tváří v tvář hrozbě totálního fyzického zničení země. Analytici se ve skutečnosti shodují na každodenním riziku, že by se střet mohl rychle zvrhnout v katastrofickou jadernou konfrontaci, a Biden tím otevřeně vyhrožoval, jak informoval Wall Street Journal z 25. března. Ve světle této děsivé vyhlídky je akce těch, kteří mají za cíl prostřednictvím dodávek zbraní a prostředků prodloužit a zhoršit válku zvyšováním napětí a souvisejícího jaderného nebezpečí, ještě více děsivá.

Nakonec musíme vzít v úvahu pozici USA, které poté, co vyšly bez úhony ze dvou světových konfliktů, jsou přesvědčeny, že i případná, byť masivní, jaderná konfrontace může se odehrát z velké části daleko od jejich vlastního území a obětovat znovu jen Evropu.

di C.A. Agnoli e P. Taufer

Chiesa e post Concilio