Horror missae Lampedusa

(Řím) Někteří kněží, kterým se rubriky zdají být stejně cizí jako bankovním lupičům zákon a úcta k majetku druhých, jako by během letních aktivit chtěli překročit všechny hranice a odhodit veškeré oblečení podle hesla „dovolená je dovolená“. Po skandální celebrování dona Mattia Bernasconiho z milánské arcidiecéze se nyní objevila další skandální „bohoslužba“ Fabia Corazzina z diecéze Brescia.

Don Bernasconi sloužil 24. července v Jónském moři mši Novus Ordo v plavkách na nafukovací matraci. Don Corazzina ji slavil minulou neděli v „přiléhavém cyklistickém obleku a s teplou kšiltovkou“ (Gloria.tv) na pivním stole na ostrově Lampedusa. Oslavu vysílal Don Corazzina přímo prostřednictvím Facebooku.

Po údajném „proměňování“ odletělo ve větru několik oplatklů z jeho pivního stolu a Corazzina zažertoval: „Ježíš létá“. Pak začal recitovat Agnus Dei. Corazzina je také zastáncem homosexuálních pseudomanželství,“ uvádí Gloria.tv.

I když „gay štola“ není úplně přesný výraz , protože ukazuje více než šest barev homo duhy. Sedmibarevná duha je naopak symbolem křesťanského mírového hnutí, které vzniklo v 60. letech 20. století, ale kdo se v tom dnes vyzná? V každém případě je nyní známo, že Don Corazzina rád jezdí na svém sportovním kole.

Ale „moderní“ duchovní, jakkoli jsou neuctiví a zapomnětliví, pokud jde o liturgické předpisy, nikdy nezapomínají na současné problémy. Na pivním stole na Lampeduse byl kříž symbolicky připomínající ony „lodní relikvie“ z lodi ilegálních přistěhovalců, na nichž papež František během návštěvy Lampedusy v červenci 2013 „okatě zjednodušil“ předehru k rozsáhlé kampani za neomezenou masovou imigraci do Evropy. Důsledkem byl velký nával v roce 2015, který se zopakoval v roce 2022, ve skutečnosti jako migrace bohatství, která nemá konce, protože je tak žádaná vlivnými silami. František tomu nejen požehnal, ale stal se nejviditelnějším a nejútočnějším zastáncem údajného „základního práva“ na svévolnou migraci, což v obráceném smyslu znamená rozbití státní suverenity. Právě k tomu směru jde o dvojí hnutí, o které usiluje globalistická agenda a které podporuje František. Filosof vědy a bývalý předseda italského senátu profesor Marcello Pera, přítel Benedikta XVI., obvinil Františka, že takto jedná, protože „nenávidí Západ a chce ho zničit“. Pera, který v roce 2013 odešel z aktivní politiky, kandiduje v parlamentních volbách 25. září příštího roku za stranu Fratelli d’Italia Giorgia Meloniho, což vyvolalo značný rozruch a je to považováno za signál jeho podpory změny vlády.

Don Corazzina, který – ačkoli se nejednalo o žádnou mimořádnou událost – nedbal na to, aby si s sebou vzal potřebnou nádobu a paramenta pro mši, měl však k dispozici mikrofon a reproduktory. Důraz byl kladen na zábavu, jak je u „show worshipu“ obvyklé.

Don Bernasconi a don Corazzina, oba kněží z Lombardie, kteří byli v jihoitalských diecézích na dovolené, vydali „svědectví“ o tom, co František v protitridentském motu proprio Traditionis custodes označuje za „jediný výraz lex orandi římského ritu“. Zatímco proti tradičnímu obřadu, ačkoli se jeho kněží ničím neproviňují, se brutálně vystupuje, proti kněžím „cirkusové produkce“ se nehne ani prstem. Dva kněží ze dvou výše zmíněných lombardských diecézí zároveň nabízejí upřímné ukázku na kvalitu kněžské přípravy tzv. pro Novus Ordo.

Text: Giuseppe Nardi