Bilderberg: Lidstvo předmětem manipulace

 Co pohledává vysoký vatikánský prelát mezi „bilderbergy“?

Účast státního sekretáře Pietra Parolina na letošním setkání skupiny Bilderberg v Turíně vyvolala polemiky. Děje se tak poprvé a je to příležitost lépe pochopit, co tato elitářská skupina par excelence zamýšlí. 

Kardinál Pietro Parolin, státní sekretář Vatikánu, což je po papeži ta nejvyšší funkce, se zúčastnil konference skupiny Bilderberg, která se konala v italském Turíně za účasti 131 oficiálních hostů (viz)

Děje se tak poprvé a tato skutečnost by mohla souviset s tzv. „kulturou setkávání“, kterou podporuje papež František.

Když papež přijal 6. května 2016 Cenu Karla Velikého, zdůraznil, že je dnes pro nás naléhavé angažovat všechny sociální činitele k podpoře »kultury, která prosazuje dialog jako formu setkávání«, a rozvíjí tak hledání souhlasu, aniž by přitom oddělovala úsilí o spravedlivou společnost, která na všechny pamatuje a nikoho nevylučuje«.

Parolin se loni účastnil Světového ekonomického fóra v Davosu, kde hovořil o papežské diplomacii. Jeho nynější účast na konferenci skupiny Bilderberg se uskutečňuje krátce poté, co 34 chilských biskupů rezignovalo na své funkce v souvislosti se skandálem několika pedofilních duchovních.( viz)

Jak jsme informovali, zatímco loňské setkání v Chantilly se soustředilo na Trumpovu administrativu a na téma: „Proč vzrůstá populismus“, témata letošního roku bychom mohli shrnout pod heslem „zmanipulovat lidi“

1. Populismus v Evropě

2. Výzva nerovnosti

3. Budoucnost práce

4. Umělá inteligence

5. USA před volbami uprostřed mandátu

6. Volný trh

7. Vůdcovství USA ve světě

8. Rusko

9. Kvantový počítač

10. Saudská Arábie a Irán

11. Post-pravdivý svět

12. Aktuální události

Jinými slovy, proč se Evropané tolik zabývají svými „hranicemi, jazykem a kulturou“, jak nadále obviňovat Rusko z tzv. populismu, jak to udělat, aby umělá inteligence a automatizace nahradily větší část pracovních míst a jak vytvořit nové obsahy v „post-pravdivém“ světě, ve kterém již nikdo nevěří médiím mainstraimu.

Jak jsme viděli, Itálie právě udělala důležitý krok směrem k populismu, když proti-imigrační strany Paese a Lega formovaly populistickou koalici s Cinque Stelle a Mateo Salvini přijal úřad viceprezidenta Rady a ministra vnitra a zavázal se, že vykáže ze země 500 000 ilegálních migrantů, zabrání globalizaci, bude monitorovat mešity a znovu oživí v zemi křesťanské dědictví.

Diskuse na téma „post-pravdy“ se bude pravděpodobně točit kol „fake news“, tj. šíření zpráv, které nejsou v souladu s žádaným zpravodajstvím, skrze alternativní a sociální média.

Paul Joseph Watson nabízí interpretaci:

I když tradiční média jak obvykle odbudou Bilderberg jako salon mocnářů bez reálné moci, jsou zde nesčetné příklady, jak tato skupina uplatňuje svůj vliv na světové události.

V roce 2010 Wily Claes, generální sekretář NATO a člen Bilderbergu připustil, že účastníci Bilderbergu se rozhodli prosadit rozhodnutí, která byla přijata v roční konferenci, skrze ty, kteří jsou u moci. Jestliže je to pravda, znamenalo by to, že v četných zemích byl porušen zákon, který zakazuje ovlivňovat politiky tajnými zahraničními agenty.

V roce 2009 prezident Bilderbergu Étienne Davigon se dokonce pochlubil, že zavedení jednotné měny v Evropě se zrodilo z ideje skupiny Bilderberg.

Ten byl založen v roce 1954 jako každoroční tajné jednání „ve prospěch dialogu mezi Evropou a Severní Amerikou. Dvě třetiny účastníků jsou z Evropy, zbytek ze Severní Ameriky. 25% členů se rekrutuje z oblasti politiky a vlád, zbytek z různých sektorů. Všechno je silně utajováno.

»Konference je fórum pro neformální diskuze o základních problémech, které sužují svět. Jednání probíhá podle pravidel Chathman House Rule, která stanoví, že účastníci mohou svobodně využívat získané informace, ale nesmí prozradit jejich původ ani žádného z účastníků.

Účastníci nejsou vázáni uloženými úkoly ani stanovenými postoji. Tak mohou získávat čas, aby naslouchali, uvažovali a sbírali prohlubující informace. Žádné téma není předem stanoveno, není redigováno, nepublikuje se a není zapisováno. Nejsou schvalovány žádné rezoluce, nehlasuje se, nevytvářejí se politická prohlášení.

Jinými slovy jsou to orgie generálních plánů pod pultem…

Jestliže si ještě někdo myslí, že jsou to jen výmysly o spiklencích a že tyto elity se naopak scházejí, aby diskutovaly o tom, co je v našem nejlepším zájmu, stačí, aby si poslechl, co řekl jeden z těch, který byl 39 let ve vedoucím komitétu a jedním z jeho hlavních předáků.

I když členové zpravidla nemluví o tom, co se  na konferenci děje, laburistický poslanec a vicesekretář strany Denis Healey, člen řídícího komitétu po dobu více než 30 let, na dotaz novináře Jona Ronsona pro jeho knihu Them (italský překlad: Loro. I padroni segreti del mondo [Oni. Tajní světapáni/ Nakl. Fazi 2005) poskytl jasné vysvětlené jejich záměrů:

Říci, že jsme aspirovali na to zmocnit se vedení světa, je přehnané, ale ne tak zcela zmýlené. Ti z nás, kteří se účastnili Bilderbergu, mysleli, že nemůžeme pro nic za nic dále mezi sebou válčit, zabíjet miliony lidí a zbavovat je domova. Měli jsme proto pocit, že by bylo dobrou věcí, kdybychom byli tou jedinou společností rozptýlenou na celém světě.

A nyní se do toto zapojil také Vatikán.

Pramen

                                                 Místo konání Hotel Lingotto Turín